Witamy w Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym

Zaczarowany Gaj

Dzień Misia

Dzień Misia

  Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia.  Dzieci tego dnia przyniosły z domu swoje ukochane misie. Były duże i małe, bure, szare i brązowe. Najważniejsze, że to nasze ukochane misie, do których można się przytulić, kiedy jest nam źle. Tego dnia po przedszkolu chodził duży miś do którego można było się przytulić. Przedszkolaki z zapałem opowiadały, jak ma na imię ich miś, co lubią robić z misiem i na jaką okazję go dostały. Po śniadaniu na którym dzieci miały możliwość skosztować wspaniałe wafle z miodkiem, panie zaprosiły dzieci na przedstawienie pt „Zapomniane misie”. Historia była o misiach, którym jest przykro, że przestały być ważną i ulubioną zabawką. Przekonały one dzieci, aby powyciągać misie- tulisie z szuflad i kątów i zacząć się z nimi bawić. Dlatego od dzisiaj zamiast komputera i telefonu wybieramy misie!   

Read More

Dzień Praw Dziecka (2)

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 

20 Listopada obchodzimy Międzynarodowy dzień Praw Dziecka, dlatego też w naszym przedszkolu Panie zorganizowały dla nas liczne atrakcje z okazji tego święta. Oczywiście najważniejszą rzeczą w tym dniu było poznanie naszych praw.  Mam prawo żyć
Mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą.
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić.
Dziecka prawa poważna sprawa
Dziecka prawa to nie zabawa
Mogę się śmiać
Może się dziać pięknie
Pragnę być zdrowy, rosnąć w swoim tempie.
Mam prawo wybrać sam przyjaciół swych
Nie można mnie zmuszać do uczynków złych.
Mam prawo śnić
Mam prawo być inny
Mogę być słabszy lecz nie czuć się winny.
Mam prawo śpiewać głośno kiedy chcę
Mam prawo płakać cicho, gdy mi źle.
 

Read More

Bajka

Dzień Postaci z Bajek

     Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć naszych ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Takie sławy jak Myszka Mickey, Kubuś Puchatek czy piękne księżniczki Disneya od lat wnoszą magię i radość do naszego świata, a ich niezwykłe przygody bawią, uczą, wzruszają oraz inspirują dzieci i dorosłych dookoła globu.  Kiedy wypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek? Co roku 5 listopada animowani bohaterowie przypominają o sobie i zapraszają do wspólnego świętowania. My także hucznie obchodziliśmy to święto w naszym przedszkolu. Co dało nam mnóstwo radości.    .

Read More

Mandala

Jesienna mandala

W dniu 26.10.2023 w naszym przedszkolu odbył się konkurs „Jesienna mandala”, który został zrealizowany w ramach innowacji pedagogicznej „Bose stópki- ćwiczenia ruchowe z elementami jogi”.  Dzieci miały za zadanie z zebranych darów jesieni oraz kupionych suchych produktów stworzyć mandale. Towarzyszyła temu muzyka relaksująca. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz pomagały sobie nawzajem, współpracowały w grupie.  

Read More

Edukacja

Dzień Edukacji Narodowej

Sample text. Click to select the text box. Click again or double click to start editing the text.

Read More