Historia prawdziwa o świętym Mikołaju  w PP nr 7

Mikołaj pochodził z bogatej rodziny. Miał szlachetnych rodziców. Chłopiec był zdolny, świetnie się uczył, był pilny i pracowity, ale też bardzo nieśmiały. Nie lubił gwaru ulicznego ani ciekawskich spojrzeń przechodniów. Żył i dorastał w świecie książek i nauki, wyrósł na mądrego człowieka. Odziedziczył po rodzicach ogromny majątek, dzięki któremu stal się bardzo bogaty. Miał wszystko, czego tylko zapragnął. Ale miał też dobre serce…Gdy tylko usłyszał o nieszczęściach, jakie zdarzały się ludziom w jego mieście, zakradał się nocą i niezauważony podrzucał potrzebne rzeczy lub pieniądze na ich zakup. Nigdy nie oczekiwał podziękowań. Nazywano go aniołem dobroci.
    Dzisiaj jego uczynki znajdują wielu naśladowców. W dzień imienin Mikołaja staramy się nieść radość i czynić dobro. Rozmawiamy z dziećmi na temat niesienia pomocy innym, a dzieci obmyślają, jakie dobre uczynki mogą wypełnić każdego dnia. Czasem bardzo wielkie, a czasem całkiem malutkie.
    W tym dniu nie brakuje też zabawy i radości. Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją ubieramy się na czerwono i przystrajamy głowy czerwonymi czapkami. Przedszkolaków odwiedza Mikołaj  i przynosi im wór z prezentami. Dzieci  śpiewają i wygrywają na instrumentach najpiękniejsze mikołajkowe piosenki. Radości i emocji nie ma końca!
D.Włodarczyk J.Morawiak