Dzień Ziemi

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień Ziemi. Na zajęciach plastycznych przedszkolaki wykonały opaski na głowy. Odbyło się specjalne zajęcie z zagadkami, które pokazało, że dzieci doskonale wiedzą, co trzeba zrobić, aby Ziemia ocalała. Rozmawialiśmy o segregacji śmieci, sprzątaniu lasów i parków, oszczędzaniu wody i prostych nawykach, które mogą spowodować, że oszczędzimy naszej matce Ziemi cierpień. Wykonaliśmy też wspólną pracę plastyczną „Nasza Ziemia- chrońmy ją”. Po południu wyszliśmy do ogródka sadzić cebulki kwiatów. Dzieci kopały ziemię, siały, spulchniały i grabiły, największą jednak frajdę sprawiło im wykopanie i obserwowanie dżdżownicy i larwy chrabąszcza. Dziękujemy rodzicom za dostarczenie cebulek i nasion!