Zaczarowany gaj

Prawa Dziecka gr IV

Dzień Praw Dziecka 
i Odwiedziny Kubusia Puchatka

Za nami kolejny tydzień pełen uśmiechu i radości. A zaczęło się bardzo poważnie, ponieważ rozmawialiśmy o Prawach i obowiązkach dziecka.

Mieliśmy okazję wysłuchać bajki oraz piosenki pt. „Mam prawo żyć”. To one pomogły nam poznać nasze prawa, które wspólnie wypisaliśmy na niebieskich balonikach. 

Wtorek okazał się dniem demokracji w naszym przedszkolu–wybieraliśmy Burmistrza Przedszkola. 
I tu górę wiodły dziewczynki. Walka była zacięta i dopiero po dogrywce wyłoniliśmy zwycięzcę. Burmistrzem została nasza Helenka.

Kolejne dni były również pracowite gdyż wykonywaliśmy zadania 
z projektu „Przedszkole na czasie” oraz poznawaliśmy nową literkę. A z okazji Dnia Pluszowego Misia odwiedził nas KUBUŚ PUCHATEK. Było mnóstwo radości i zabawy z Misiami.

Powrót
Czytaj więcej: Prawa Dziecka gr IV

Urodziny Mileny gr IV

URODZINY MILENKI I WYCIECZKA DO HYDROPOLIS

Tydzień pełen wrażeń, zabawy i nauki. Rozpoczęliśmy od poznania nowej literki. Później wspaniałą atrakcją był nasz wyjazd do Hydropolis. Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach na, których wspólnie stworzyły kolorowy deszcz oraz rozdzielały kolory. Wrażenia są nie do opisania, a wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. 

Obchodziliśmy również urodzinki Mileńki, która przygotowała dla nas słodkie prezenciki. Nasza grupa przystąpiła również do projektu „ Przedszkole na czasie” i już wykonaliśmy parę zadań bawiąc się czasem.  Oraz odebraliśmy nagrodę za wykonanie domku dla owadów. 

Powrót
Czytaj więcej: Urodziny Mileny gr IV

Witaj Pani Jesień gr IV

Witaj Pani Jesień!

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Od samego rana Przedszkolaki zastanawiały się kiedy spotkają upragnionego gościa. Mowa oczywiście o Pani Jesieni, która zmienia naszą przyrodę, malując ją paletą barw. Na Przedszkolaków czekały jesienne zabawy", wykonywały  zadania gimnastyczne, matematyczne, rozróżniały drzewa i ich liście, zbierały dary jesieni podczas wyjścia na spacer, każdy przedszkolak wypatrywał znaków. Na koniec dzieci pięknie i głośno zaśpiewały piosenkę, co sprawiło, że upragniony gość zawitał do nas już na dobre. Pani Jesień zadała dzieciom kilka pytań, rozdała prezenty - kolorowanki, a także zatańczyła z przedszkolakami w rytm piosenki.  

Powrót
Czytaj więcej: Witaj Pani Jesień gr IV

Dzień chłopaka gr IV

Dzień chłopaka

Młody czy wyrośnięty bądź nam zawsze uśmiechnięty- takie życzenia dziś naszym wspaniałym chłopakom składały dziewczynki. Chłopcy otrzymali podarunki od swoich koleżanek z grupy, które dla nich w tajemnicy przygotowały. Oprócz świętowania przypomnieliśmy sobie wiadomości dotyczące warzyw i owoców.

Powrót
Czytaj więcej: Dzień chłopaka gr IV

Dzień przedszkolaka gr IV

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszej grupie zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Jest to niezwykle wesołe święto dlatego wszystkie przedszkolaki można było spotkać ubrane na kolorowo. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia.

Powrót
Czytaj więcej: Dzień przedszkolaka gr IV