Sprzątanie Świata 2020

Dzisiaj w przedszkolu sprzątaliśmy nasze podwórko. Dzieci z ochotą przystąpiły do tego działania. Wcześniej przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci i powód: dlaczego to robimy? Nasze starszaki już wiedzą, że w ich rękach leży przyszłość naszej planety i jeżeli jej nie posprzątają, będą musiały żyć w brudnym środowisku. A tego z całą pewnością nie chcą.
„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Jego celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.W trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling a także sprzątamy nasze przedszkolne podwórko.
( D.Włodarczyk)