Więcej wiem, zdrowo jem!

Za nami kolejny tydzień maja. Pogoda pozwoliła nam dużo czasu spędzić na podwórku i spacerach. Rozmawialiśmy o produktach ekologicznych w ramach programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi). Dzieci dowiedziały się, jak są oznakowane produkty eko lub bio. Rozważaliśmy, co oznacza, że produkt jest ekologiczny, jakie jego cechy decydują o tym, że jest zdrowszy od zwykłych produktów. Przedszkolaki obejrzały film z którego dowiedziały się , w jaki sposób powstaje ekologiczny chleb, nabiał, , jaja, mięso i wędliny, ryby, miód,  owoce i warzywa.  Ogromną  atrakcją tygodnia okazały się  zajęcia kulinarne przeprowadzone przez Panie z  Akademii Zdrowego Żywienia. „Zdrowa nutella”, owocowe szaszłyki i lody bez cukru smakowały niesamowicie. Przygotowujemy się do Święta Mamy i Taty, śpiewamy piosenki i szykujemy niespodzianki!!!