Dzień kropki

15 września przedszkolaki obchodziły Dzień Kropki. Jedna kropka, która ma wielkie znaczenie… Jest to święto, które ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania we własne siły. Dzieci zapoznały się z bajką „The Dot – Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa. Bajka ta opowiada o małej dziewczynce o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne siły, ale dzięki odwadze i samozaparciu odnalazła swój własny talent. Nauczycielki omówiły z dziećmi bajkę oraz podjęły próbę udzielenia odpowiedzi na pytania: Jakie talenty może mieć przedszkolak? Co robić żeby uwierzyć we własne siły? Jak odnaleźć i pielęgnować swój talent? Dzieci  bawiły się w czasie zabawy ruchowej- „raz, dwa, trzy kropkę masz Ty” oraz wykleiły kolorowymi kropkami z plasteliny sowę. Przedszkolaki opisywały także swoje talenty i zainteresowania. Poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach z okazji „Dnia Kropki”, wszystkie nasze przedszkolaki przekonały się, że warto w siebie wierzyć, aby rozpoznać i pielęgnować swój własny talent.