Witamy w Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym

Zaczarowany Gaj

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Nasza grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj oraz piszą list do niego. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich prace. Następnie w Sali zaśpiewaliśmy dla Mikołaja jak najpiękniej umieliśmy piosenkę. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy i zostawiła nam prezenty. A prezenty były wspaniałe.  Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci. Zaprzyjaźnione z nim pomocnice-nasze panie z grupy wystąpiły w krótkiej inscenizacji specjalnie dla naszej grupy. Były też wspólne piosenki i tańce. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Powrót