Witaj wiosno!

22 marca nasza grupa uroczyście świętowała nadejście nowej pory roku – Wiosny. Od samego rana w naszej sali panowała gorąca atmosfera, wszyscy przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny, uczestniczyły w specjalnie przygotowanych zabawach na tej dzień. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy dla Pani Wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na plac przedszkolny, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie spacerowały w wiosennym korowodzie z Marzanna, głośno krzycząc “Żegnaj Zimo, witaj Wiosno”.  Mamy nadzieję, że starania naszych  przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.