Dzień kota

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy.   Następnie dzieci oglądały prezentację z ilustracjami przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.   Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach    o kotach, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, wyszukiwanie różnic a także śpiewanie kocich piosenek. Każdy przedszkolak wykonał także swojego kotka z papieru.   Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.