Zaczarowany gaj

Dzień misia gr III

Światowy Dzień Pluszowego Misia

"Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś"

25 listopada br. nasze przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych PLUSZAKÓW.  Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy znanych piosenkach: Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe świętowanie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Powrót
Czytaj więcej: Dzień misia gr III

Dzień Praw Dziecka gr III

Dzień Praw Dziecka

W listopadzie świętowaliśmy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście Międzynarodowy Dzień Dziecka pod patronatem UNICEF. Tego dnia wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. We naszej grupie odbyły się tematyczne zajęcia, na których dzieci wypowiadały się na temat swoich praw i obowiązków. 

Powrót
Czytaj więcej: Dzień Praw Dziecka gr III

Kasztanowe ludziki gr III

Kasztanowe ludziki.

Kasztanek, kasztanek,
w czapeczce zielonej,
spogląda to w jedną,
to w drugą stronę.

Znalazły go dzieci,
ze sobą zabrały.
W przedszkolu zostaniesz
kasztanku mały.

Zrobiły z kasztanka
ludzika śmiesznego.
Ludzik ten wesoło
mruga do każdego.

We wrześniu i październiku nasze przedszkolaki  podczas spacerów podziwiały piękno jesiennego krajobrazu. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały drzewa, zbierały materiał przyrodniczy — kasztany, żołędzie, jarzębinę i kolorowe liście. Dary jesieni przyniesione do przedszkola zmieniły się szybko we wspaniałe różnorodne ludziki. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic!

Powrót
Czytaj więcej: Kasztanowe ludziki gr III

Zajęcia o wodzie gr III

Zajęcia o wodzie- nauczanie zdalne.
W czasie nauczania zdalnego Rodzice  wraz z dziećmi wykonali piękne prace plastyczne zachęcające do picia wody. Było to przygotowanie do zaplanowanej wycieczki do Hydropolis we Wrocławiu.

Powrót
Czytaj więcej: Zajęcia o wodzie gr III

Dbamy o siebie gr III

Dbamy o siebie

Wszyscy dobrze wiemy, że o zdrowie trzeba dbać. 
·        Często ręce myć 
·        Zdrowe rzeczy jeść
·     Dużo ruszać się 
Aby być zdrowym musimy przestrzegać zasad higieny. Podczas  zabawy badawczej zobaczyliśmy jak przenoszą się wirusy i bakterie. Zauważyliśmy również, że brud „boi” się mydła, dlatego zawsze należy myć ręce mydłem z wodą. Wiemy, że musimy spożywać zdrowe posiłki, jeść warzywa, owoce i produkty bogate w witaminy.  

Powrót
Czytaj więcej: Dbamy o siebie gr III