Kolejny tydzień za nami. Jak zawsze w naszym przedszkolu oraz  w grupie był on pełen ciekawych przeżyć  i nowych doświadczeń. Jednak ten tydzień miał pewien szczególny charakter. Przebiegał on bowiem  w kontekście obchodzonego 11 listopada święta narodowego  -  Dnia NIepodległości. W przeddzień tak ważnego dla nas Polaków święta, dzieci  ubrane na galowo wraz z paniami odśpiewały o godzinie 11.11  hymn narodowy i zaprezentowały krotki program  artystyczny o charakterze patriotycznym.  W repertuarze  programu znalazły się  wiersze ( „ Katechizm dziecka polskiego”,   „Znak „oraz   „Flaga” )i piosenki . W ciągu całego tygodnia  dominowała tematyka polskości  a zajęcia i zabawy  pomogły tą tematykę zrozumieć i przybliżyć . Dzieci poznały legendy : ”O Lechu, Czechu i Rusie”  „ O smoku Wawelskim „ oraz „Wars i Sawa”., wiedzą  jak nazywa się kraj,  w którym mieszkamy, znają nazwę stolicy oraz rodzinnego miasta .