Dzień kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W środę, 17 lutego nasze dzieci obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy m. in. pokonywanie toru przeszkód, zlizywanie śmietanki z talerzyka. Uczestnicy ” kocich zabaw” zostali również zaproszeni do Krainy Kocimiaukoci, w której przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki dzieci – koty odpoczywały. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały go w pamięci .                                                                                                       Joanna Grudzińska