Zaczarowany gaj

Dzień Praw Dziecka gr II

Dzień Praw Dziecka

22 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu mieliśmy na sobie ubrania w kolorze niebieskim, bo jest to kolor UNICEF - organizacji międzynarodowej humanitarnej działającej na rzecz dzieci. Przedszkolaki dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.

Powrót
Czytaj więcej: Dzień Praw Dziecka gr II

Dary jesieni gr II

Dary jesieni

Jesienią w sadzie i ogrodzie zbieramy  warzywa i owoce. Wiemy już o tym , że są zdrowe i musimy je często jeść w różnych postaciach: jako surówki, zupy, soki, dodatki do kanapek.  Wspólnie przygotowaliśmy zdrowy sok jabłkowo – marchewkowy, byliśmy w warzywniaku,  wykonaliśmy prace plastyczne „Owocowe drzewa”, „Marchewki”.   

Czytaj więcej: Dary jesieni gr II

Dbamy o siebie gr II

Dbamy o siebie

Wszyscy dobrze wiemy, że o zdrowie trzeba dbać. 
·        Często ręce myć 
·        Zdrowe rzeczy jeść 
·        Dużo ruszać się 

Aby być zdrowym musimy przestrzegać zasad higieny. Podczas  zabawy badawczej zobaczyliśmy jak przenoszą się wirusy i bakterie. Zauważyliśmy również, że brud „boi” się mydła, dlatego zawsze należy myć ręce mydłem z wodą. Wiemy, że musimy spożywać zdrowe posiłki, jeść warzywa i owoce i dlatego zrobiliśmy pracę plastyczną „Jabłko i gruszka”  

Powrót
Czytaj więcej: Dbamy o siebie gr II

Kolory jesieni gr II

Kolorowa Jesień

23 września do naszej grupy zawitała Pani Jesień. Ubrana w sukienkę z kolorowych liści, zdobiona jarzębiną … i nawet pozwała nam ja przymierzyć.  Przyniosła ze sobą dary: kasztany, orzechy , szyszki i powiedziała, że w ogrodzie przedszkolnym mamy ich bardzo dużo- dlatego z ogromnym zainteresowaniem, niczym detektywi szukaliśmy jej śladów.   

Powrót
Czytaj więcej: Kolory jesieni gr II

Wydarzenia gr II wiewiórki

Dzień Babci i Dziadka

Czytaj dalej
Czytaj więcej: Wydarzenia gr II wiewiórki