Zaczarowany gaj

Lion

Where is my Lion?

R ealizując Plan Rozwoju Oświaty Gminy Brzeg wykonaliśmy książeczkę w języku angielskim:  Where is my Lion? Książeczka zostanie przekazana do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu i tam będzie można ją przeczytać i obejrzeć.    

POWRÓT
Czytaj więcej: Lion

Zamek

Lekcja historii

 ​ 30 maja w ramach projektu Z TRADYCJĄ KU NOWOCZESNOŚCI zwiedzaliśmy Muzeum Piastów Śląskich. Po zamku oprowadził nas p. Adam i opowiedział dwie bardzo ciekawe historie „O księciu Jerzym i jego psie” oraz „O księżnej Jadwidze, które nosiła i nie nosiła butów”. Fajnie, że nasze miasto ma tak bogatą historię.    

POWRÓT
Czytaj więcej: Zamek

Dary jesieni gr II

Dary jesieni

Jesienią w sadzie i ogrodzie zbieramy  warzywa i owoce. Wiemy już o tym , że są zdrowe i musimy je często jeść w różnych postaciach: jako surówki, zupy, soki, dodatki do kanapek.  Wspólnie przygotowaliśmy zdrowy sok jabłkowo – marchewkowy, byliśmy w warzywniaku,  wykonaliśmy prace plastyczne „Owocowe drzewa”, „Marchewki”.   

Czytaj więcej: Dary jesieni gr II

Dzień Praw Dziecka gr II

Dzień Praw Dziecka

22 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu mieliśmy na sobie ubrania w kolorze niebieskim, bo jest to kolor UNICEF - organizacji międzynarodowej humanitarnej działającej na rzecz dzieci. Przedszkolaki dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.

Powrót
Czytaj więcej: Dzień Praw Dziecka gr II

Kolory jesieni gr II

Kolorowa Jesień

23 września do naszej grupy zawitała Pani Jesień. Ubrana w sukienkę z kolorowych liści, zdobiona jarzębiną … i nawet pozwała nam ja przymierzyć.  Przyniosła ze sobą dary: kasztany, orzechy , szyszki i powiedziała, że w ogrodzie przedszkolnym mamy ich bardzo dużo- dlatego z ogromnym zainteresowaniem, niczym detektywi szukaliśmy jej śladów.   

Powrót
Czytaj więcej: Kolory jesieni gr II