Spotkanie z panią bibliotekarką

O tym, że książka może być przyjacielem każdego człowieka wiedzą chyba wszyscy. Aby tak się stało już od najmłodszych lat należy zachęcać dzieci do sięgania po książeczki. Dlatego też grupa Sówek miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panią bibliotekarką Teresą Uruską. Przyniosła ona do przedszkola wielką torbę z książkami dla dzieci. Znalazły się tam książki grające, błyszczące, z otwieranymi okienkami, z magnesami i wiele innych, a każda z nich miała przyciągnąć uwagę najmłodszych. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na pytania zadawane im przez Panią bibliotekarkę, dotyczące tego w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z bohaterami z bajek i baśni. Maluszki chętnie opowiadały również o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Pani bibliotekarka przygotowała kolorową zakładkę dla każdego przedszkolaka.