W krainie baśni i bajek.

Dzieci chętnie  biorą  udział w zajęciach o tematyce bajkowej.  Lubią słuchać przygód bohaterów różnych baśni, mają bogatą wiedzę na temat treści utworów bajkowych. Znają przygody Czerwonego Kapturka, Królewny śnieżki, Trzech Świnek oraz Syrenki Arielki. W trakcie zajęć matematycznych manipulowały sylwetami świnek i ich domków, dopasowywały je do siebie, przeliczały liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie 1-3. Chętnie rozwiązywały zagadki  ćwicząc umiejętność logicznego myślenia. Według instrukcji nauczyciela wykonały pracę plastyczną  Czerwony Kapturek. Zachęcamy rodziców i dziadków do codziennego czytania bajek dzieciom.  Odważnych rodziców zapraszamy do nagrania czytanych bajek i udostępnienia ich na grupowym komunikatorze.  Nagrania odtworzymy na przedszkolnej tablicy multimedialnej w naszej grupie. Będzie to wielką atrakcją i wyróżnieniem dla dzieci.