Zaczarowany gaj

Czytanie GRI

„Czytamy i niezłą frajdę z tego mamy” W ramach współpracy z rodzicami zaprosiliśmy ich, aby odwiedzili nas i poczytali dzieciom ich ulubione bajki. Mama Mateusza przyniosła nam bajeczkę o Waligórze i Wyrwidębie, a mama Marcelka coś dla chłopców - o koparce i jej przyjaciołach. Dzieci siedziały bardzo zasłuchane i zadowolone z odwiedzin. Dziękujemy mamom za zaangażowanie i liczymy na dalszą współpracę.

Czytaj więcej: Czytanie GRI

Zajęcia otwarte

Zajęcia otwarte

30 maja nasi rodzice przybyli licznie na zajęcie otwarte „Bawmy się razem”. W ramach zajęć wspólnie z dziećmi bawili się chustą animacyjną oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych z metody Baati Strauss oraz rytmizujących i logorytmicznych. Zarówno przedszkolaki jak i ich rodzice mieli znakomite nastroje i chętnie uczestniczyli w zabawie.

powrót
Czytaj więcej: Zajęcia otwarte

Dzień chłopaka gr I

Dzień Chłopaka

Dzisiaj w przedszkolu chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji nasi chłopcy otrzymali od jedynej obecnej w tym dniu dziewczynki Poli słodki poczęstunek. Panie przygotowały dla nich korony, aby w tym dniu czuli się wyjątkowo. Chłopcom dopisywały humory i cieszyli się swoim świętem.

Czytaj więcej: Dzień chłopaka gr I

Dzień Misia gr I

Dzień misia

W dniu 25 listopada obchodzimy w przedszkolu międzynarodowy dzień misia. Czy to duży, czy to mały- wszyscy kochają misie. Lubimy z nimi spać, lubimy je przytulać, bawić się z nimi. Są naszymi przyjaciółmi. Tego dnia dzieci opowiadały, dlaczego lubią swoje misie, pokazywały je innym kolegom, tańczyły do piosenki „Misie dwa”. Obejrzeliśmy filmik edukacyjny o tym, jak to się stało, że powstał pluszak o nazwie „Teddy”.  Czytaliśmy  bajki o misiach „ „Jak złapać spadającą gwiazdę?”, „Mały miś i duży miś”, „Miś polarny i tęcza”. Odwiedził nas duży miś a także najpopularniejszy – Kubuś Puchatek.​  

Powrót
Czytaj więcej: Dzień Misia gr I

Spotkanie z Policją gr I

W czwartek odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Mówili dzieciom o tym, co należy robić, aby być bezpiecznym w domu, na placu zabaw i w parku. Dzieci miały możliwość zapamiętania numeru alarmowego oraz obejrzenia radiowozu wraz z  wyposażeniem.  Posłuchały o sprzęcie,  który nosi przy sobie policjant i o tym, do czego on służy. Wiele dzieci wyraziło chęć bycia policjantem w przyszłości.   

Powrót
Czytaj więcej: Spotkanie z Policją gr I