Zaczarowany gaj

Dzień Misia gr I

Dzień misia

W dniu 25 listopada obchodzimy w przedszkolu międzynarodowy dzień misia. Czy to duży, czy to mały- wszyscy kochają misie. Lubimy z nimi spać, lubimy je przytulać, bawić się z nimi. Są naszymi przyjaciółmi. Tego dnia dzieci opowiadały, dlaczego lubią swoje misie, pokazywały je innym kolegom, tańczyły do piosenki „Misie dwa”. Obejrzeliśmy filmik edukacyjny o tym, jak to się stało, że powstał pluszak o nazwie „Teddy”.  Czytaliśmy  bajki o misiach „ „Jak złapać spadającą gwiazdę?”, „Mały miś i duży miś”, „Miś polarny i tęcza”. Odwiedził nas duży miś a także najpopularniejszy – Kubuś Puchatek.​  

Powrót
Czytaj więcej: Dzień Misia gr I

Dzień chłopaka gr I

Dzień Chłopaka

Dzisiaj w przedszkolu chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji nasi chłopcy otrzymali od jedynej obecnej w tym dniu dziewczynki Poli słodki poczęstunek. Panie przygotowały dla nich korony, aby w tym dniu czuli się wyjątkowo. Chłopcom dopisywały humory i cieszyli się swoim świętem.

Czytaj więcej: Dzień chłopaka gr I

Safari gr I

„SAFARI”

29 września nasze maluszki wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Safari” .  Czekały tam na dzieci kolorowe dzikie zwierzęta, zabawki,  basen z kulkami, podwieszany park linowy, dwupoziomowy  labirynt z przeszkodami oraz trampolina. Wizyta w Sali Zabaw stanowią doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i  co najważniejsze – radosnej zabawy.

Czytaj więcej: Safari gr I

Spotkanie z Policją gr I

W czwartek odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Mówili dzieciom o tym, co należy robić, aby być bezpiecznym w domu, na placu zabaw i w parku. Dzieci miały możliwość zapamiętania numeru alarmowego oraz obejrzenia radiowozu wraz z  wyposażeniem.  Posłuchały o sprzęcie,  który nosi przy sobie policjant i o tym, do czego on służy. Wiele dzieci wyraziło chęć bycia policjantem w przyszłości.   

Powrót
Czytaj więcej: Spotkanie z Policją gr I

Jesień wśród nas gr I

Jesień wśród nas

Ani się spostrzegliśmy i nadeszła kolejna pora roku, która powitała nas ciepłym słoneczkiem    i pierwszymi kolorowymi liśćmi. Dzisiaj maluszki wybrały się do parku aby przywitać pierwszy  dzień astronomicznej i kalendarzowej Jesieni.  Pośród traw dzieci szukały kolorowych liści, kasztanów i innych oznak Jesieni. Po powrocie namalowaliśmy paluszkami piękne jesienne drzewo.

Powrót
Czytaj więcej: Jesień wśród nas gr I