Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /users/0016/sly15/www/pp7brzeg.pl/templates/pp7wiosna7/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /users/0016/sly15/www/pp7brzeg.pl/templates/pp7wiosna7/html/modules.php on line 39

godlo polski.svg

Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /users/0016/sly15/www/pp7brzeg.pl/templates/pp7wiosna7/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /users/0016/sly15/www/pp7brzeg.pl/templates/pp7wiosna7/html/modules.php on line 39

winieta

Notice: Undefined offset: 1 in /users/0016/sly15/www/pp7brzeg.pl/templates/pp7wiosna7/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Projekt Aktywny Kreatywny Maluch

Cały rok szkolny 2017/2018 realizowany był w naszym przedszkolu projekt unijny Aktywny Kreatywny Maluch. Projekt trwa do grudnia 2018. W jego ramach nauczyciele pracujący w przedszkolu realizują zajęcia z języka angielskiego, muzykoterapię i zajęcia teatralne. Przyjeżdża też pani, która prowadzi dogoterapię.

Celem tego projektu jest wszechstronny rozwój dzieci, umuzykalnienie, poszerzenie wiedzy o teatrze, zabawy teatralne, muzyczne, oswojenie z psim przyjacielem, przełamanie barier przed kontaktem ze zwierzęciem. Staramy się pracować nad rozwijaniem wrażliwości dzieci, uwrażliwieniem na muzykę i sztukę. Często podczas tych zajęć skupiamy się nad ujawnieniem i rozładowaniem emocji i napięć dzieci. Rozwijamy wyobraźnię oraz zamiłowanie literackie. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki poznają swoje możliwości i wzmacniają poczucie własnej wartości. W ramach nauki języka angielskiego uczymy się nowych słówek, piosenek, rymowanek, zabaw ruchowych i tańców. Dzieci osłuchują się z melodią języka podczas czytania i analizowania krótkich bajek i historyjek.

Głównie koncentrujemy się na tym, aby dzieci dobrze czuły się i czerpały radość z proponowanych zajęć, bo ważne, aby w wieku przedszkolnym mogły się bawić. Staramy się podczas zabaw korzystać z ich kreatywności i pomysłów, co z pewnością cieszy dzieci i zachęca je do udziału w zajęciach.

(J.Dolla- Morawiak, M.Duszeńko)

ZDROWO JEM - WIĘCEJ WIEM

Przez cały ubiegły rok szkolny część dzieci z naszego przedszkola brało udział w VIII edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej  "Zdrowo jem więcej wiem" .

Z wielką dumą informujemy , że pomimo tego, iż do rywalizacji przystąpiło około 1500 placówek z całej Polski, nam udało się zdobyć 9 miejsce  w klasyfikacji GRAND PRIKS .
W realizację projektu zaangażowały się się nie tylko dzieci, ale także rodzice wykonując ze swoimi pociechami liczne zadania podkreślające znaczenie zdrowego odżywiania oraz zachęcające do aktywności fizycznej.
Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.(J.Grudzińska)

Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /users/0016/sly15/www/pp7brzeg.pl/templates/pp7wiosna7/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /users/0016/sly15/www/pp7brzeg.pl/templates/pp7wiosna7/html/modules.php on line 39

Copyright Topnet © 2014. All Rights Reserved.