FESTYN RODZINNY 2018 

 W sobotę 16 czerwca na placu zabaw przedszkola został zorganizowany Festyn rodzinny.

Festyn obfitował w różnorodne atrakcje skierowane do dzieci i rodziców. Dzieci mogły pojeździć na koniach, poskakać na dmuchanym zamku, pomalować twarze i uczestniczyć w wielu konkursach z nagrodami. Rodzice brali udział w licytacji zabawek, kosmetyków, voucherów i roślin ozdobnych, mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej pielęgnacji dłoni, uczestniczyć w konkursach i zabawach, a wszyscy razem mogli spróbować pysznej kiełbaski, grochówki i podelektować się ciastem.

Ważnym wydarzeniem na festynie było wręczenie nagrodyzwycięscy konkursu na rozszerzenie nazwy przedszkola .

W obecności Pana Bartłomieja Kostrzewy Zastępcy Burmistrza Brzegu nagrodę otrzymała Wiktoria.  

O rozstrzygnięciu konkursu poinformowała nas Dyrektor przedszkola Pani Elżbieta Michalska. Pani Dyrektor poinformowała wszystkich obecnych ,że dla uhonorowania jubileuszu : 40 –lecie istnienia Publicznego Przedszkola nr7 Integracyjnego w Brzegu oraz 20-letniego okresu prowadzenia w przedszkolu kształcenia integracyjnego Rada Pedagogiczna , na posiedzeniu w czerwcu 2017 roku , podjęła uchwałę o uruchomieniu procedury , w wyniku której zostanie wskazaneokreślenie rozszerzające nazwę przedszkola. W ciągu 40 lat swojego funkcjonowania przedszkole wpisało się na stałe w wizerunek miasta i świadomość jego mieszkańców. Przedszkole posiada wiele atutów, między innymi bogate doświadczenie w pracy pedagogicznej i terapeutycznej, które wyróżniają je jako jedyne w mieście, niemniej jednak obecna nazwa przedszkola jest dla dzieci mało zrozumiała i odległa w swej symbolice.

Rozszerzenie nazwy o określenie bliższe i zrozumiałe, dla dziecka w wieku przedszkolnym, przyczyni się do tego, że dzieci będą bardziej utożsamiać się ze „swoim” przedszkolem, będą je identyfikować po zrozumiałym dla nich określeniu.

W drodze głosowania Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców , najwięcej punktów otrzymała propozycja rozszerzenia nazwy przedszkola - „Zaczarowany Gaj”.

Powstał również, związany z nazwą, hymn, który uroczyście odśpiewano podczas festynu.

Pogoda dopisywała, humory również, a wszystkie dzieci wyszły obdarowane drobnymi upominkami.

                                                                                                                                             D. Włodarczyk, M. Duszeńko

11 edycja KONKURSU MATEMATCZNEGO

   W Przedszkolu Publicznym nr 7 Integracyjnym zagościły dzieci ze wszystkich brzeskich przedszkoli. 20 marca 2018 r już po raz jedenasty zebrały się tu aby uczestniczyć w między przedszkolnym konkursie matematycznym. Dzieci powitała pani dyrektor Elżbieta Michalska, po czym prowadzące konkurs nauczycielki: Danuta Włodarczyk i Małgorzata Palus zaprosiły je do wspólnej zabawy z udziałem burmistrza naszego miasta pana Jerzego Wrębiaka i przewodniczącej Rady Miasta pani Barbary Mrowiec. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością czekały na rozwój zdarzeń, a oglądając niecodzienne pomoce matematyczne zastanawiały się do jakich zadań będą je wykorzystywały . . Wszystko dobrze i wesoło się potoczyło – dzieci wspaniale bawiły się odkrywając możliwości liczydełek, klamerek, docierając do mety przez rozkodowanie szyfru. Matematyka na etapie przedszkola stanowi dla dzieci niezwykły i fascynujący świat zagadek, który dzięki dziecięcej ciekawości i dociekliwości jest odkrywany i nieustannie poszerzany o nowe umiejętności. W konkursie wykorzystano elementy metody Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej oraz pomysły własne nauczycielek w zakresie treści zadań i przygotowanych pomocy dydaktycznych. Dzieci nagrodzone zostały upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców PP nr 7 Integracyjnego i Urząd Miasta Brzeg. Danuta Włodarczyk

  KONKURS PLASTYCZNY -"W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"

     02 marca 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  konkursu rodzinnego pt."W zdrowym ciele zdrowy duch". Celem konkursu było propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Do konkursu zgłoszono 25 prac . Każda z nich odznaczała się ciekawą formą, techniką plastyczną oraz kreatywnością w rozwiązaniu tematu konkursowego. Była również odpowiedzią na to, że dziecko wie, co powinno znaleźć się w menu zdrowego odżywiania. Zdrowe jedzenie dla każdego uczestnika konkursu to
codzienne spożywanie warzyw, owoców, nabiału, węglowodanów.  Uroczyste rozdanie nagród poprzedzone zostało pięknymi występami.  Dzieci z każdej grupy wiekowej zaprezentowały krótkie występy składające się z wierszy, piosenek, tańców o tematyce zdrowotnej. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. J.Grudzońska, M.Piskorska Gratulujemy!