Spotkanie zespołu odpowiedzialnego za język ojczysty w ramach  założeń planu oświaty gminy Brzeg na rok szkolny 2021/2022 – sieć współpracy przedszkoli

W czwartek 28.04.2022 odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie dotyczące języka ojczystego.  Przybyły do nas koleżanki z innych placówek, aby wymienić się doświadczeniami i pomysłami na pracę, która związana jest z rozwijaniem u dzieci języka ojczystego. Opowiedziałyśmy o Tygodniu Języka Ojczystego, który obchodziłyśmy niedawno. Pokazałyśmy z  jakich publikacji korzystamy, aby wspierać rozwój mowy dziecka. W ramach wymiany międzyprzedszkolnej koleżanki opowiedziały, jak pracują  w swoich placówkach. Na koniec przybyli goście otrzymali płyty z wierszobajkami oraz kilka scenariuszy logopedycznych i językowych.