WE LOVE ENGLISH BOOKS

W ramach realizacji założeń PLANU OŚWIATY GMINY  BRZEG NA ROK SZKOLNY 2021/2022 w naszym przedszkolu 26 kwietnia odbył się Dzień Języka Angielskiego. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych z  książkami autora EricCarle: .„Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?” , „From Head to Toe”. Młodsze dzieci pracowały z książeczkami Useborne touchy- feely books: “That’s not my lion”, “That’s not my penguin” (autorstwa Fiony Watt).
Książka rozwija, wzbogaca, jest źródłem wiedzy, angażuje zmysły, pobudza wyobraźnię dzieci. Inspiruje do zabaw i ćwiczeń ruchowych.  Aktywne czytanie bajek (wzbogacone obrazem, dźwiękiem, ruchem) to bezpośrednie doświadczanie, intuicyjnie i spontanicznie rozwija dzieci. Pełne zaangażowanie małego czytelnika umożliwiają bajki sensoryczne. Wielozmysłowe poznawanie nabiera szczególnego znaczenia w integracji, angażuje, uczy dzieci niepełnosprawne. Wówczas bariera językowa przestaje być barierą. Wzrasta zainteresowanie językiem obcym, na czym szczególnie zależy nam u dzieci w wieku przedszkolnym.