Konkurs na najpiękniejszy karmnik

Rozstrzygnięto rodzinny konkurs na najpiękniejszy karmnik. W styczniu ogłoszony został konkurs „Karmnik dla ptaków”. Jego celem było: uwrażliwienie dzieci na potrzebę dokarmiania ptaków w okresie zimy, kształtowanie postaw proekologicznych. Zadaniem przedszkolaków było zbudowanie funkcjonalnego karmnika dla ptaków. Przedsięwzięcie nie powiodłoby się, gdyby nie nieoceniona pomoc rodziców i dziadków. Pomysłowość wykonawców oraz ilość przyniesionych karmników zaskoczyła nas. Każdy karmnik jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, każdy zbudowany jest z różnych materiałów, są kolorowe i na pewno wiele ptaków je odwiedzi. Karmniki zostały umieszczone w naszym przedszkolnym ogrodzie. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały kolorowy dyplom i książkę.