Zaczarowany Gaj

Dzień kundelka- zbiórka karmy dla schroniska

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”
Ustawa o ochronie zwierząt

W dniu 25 października 2020 roku obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji nasze przedszkole zorganizowało zbiórkę karmy dla psów i kotów z naszego miejscowego schroniska w Brzegu. Celem tej akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, zachęcanie wszystkich dzieci do aktywnego udziały w akcjach charytatywnych, a zwłaszcza pomoc zwierzętom, czekającym na kochający dom. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie powinien być nam  obojętny, a dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk. Bardzo się cieszymy, że odzew  ze strony naszych przedszkolaków i  ich rodziców był bardzo duży. Jesteśmy bardzo dumni, że choć tacy mali to stanęliśmy na wysokości zadania. Wszystkim przedszkolakom oraz rodzicom biorącym udział w naszej akcji bardzo dziękujemy! 
Joanna Grudzińska

powrót