Warsztaty z Akademią Zdrowego Żywienia

Przez ostatnie 2 tygodnie w każdą środę gościliśmy w naszym przedszkolu Panie z Akademii Żywienia, czyli dwie dietetyczki, Alę i Justynę, które w przystępny sposób, przez zabawę i praktykę, uczyły dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Każda grupa zaczęła zajęcia od krótkiej pogadanki, na temat tego co należy robić aby być zdrowym, następnie wspólnie sprawdzaliśmy ile cukru znajduje się w popularnych i lubianych przez dzieci produktach. Podczas zajęć, dzieci zamieniły się w małych kucharzy, ubierając fartuszki i czapki kucharskie. Przedszkolaki razem z Paniami przygotowały domowy zdrowszy krem czekoladowy, idealny na kanapkę jako alternatywa dla nutelli- każdy miał okazję samodzielnie użyć blendera i miksować składniki na krem. Następnie z podanych owoców każdy przygotował szaszłyki owocowe, a Panie dietetyczki pokazały jak w domu przygotować zdrowe lody z mrożonych owoców, które następnie każdy mógł zjeść. Dzieci były bardzo zadowolone i zaangażowane w zajęcia. Paniom z Akademii Żywienia bardzo dziękujemy za odwiedziny, a rodziców zachęcamy do angażowania swoich dzieci w kuchni i inspiracji zdrowszymi alternatywami słodyczy.