Zaczarowany gaj

Spotkanie z Magikiem

W środę gościliśmy w naszym przedszkolu iluzjonistę, który swoimi czarami przeniósł dzieci w świat magii, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Każdy pokaz nagradzany był gromkimi brawami. Podczas tego niezwykłego widowiska ujawniły się też iluzjonistyczne predyspozycje przedszkolaków, które wcielając się w rolę asystenta z ogromnym zaangażowaniem próbowały zgłębić tajniki magii. Spotkanie z magikiem bardzo się wszystkim podobało. Dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach oraz gromkie brawa.

Czytaj więcej: Spotkanie z Magikiem

Dzień Ziemi

Dziś z okazji Twojego święta, życzymy Ci : kolorowych kwiatów, zielonych drzew, czystych lasów i rzek. Pachnących łąk, śpiewu ptaków, pięknych motyli, wesołych zwierzątek i żeby każdy twój zakątek lśnił jak promień słońca- bez końca. Twoje Przedszkolaki W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny  „Zabawka z surowców wtórnych”.  Dzieci za udział otrzymały nagrody.  

Czytaj więcej: Dzień Ziemi pp7

Podsumowanie konkursu plastycznego „Bukiet z darów jesieni”.

Na przełomie października i listopada został zorganizowany w przedszkolu konkurs plastyczny – „Bukiet z darów jesieni”. Przedmiotem konkursu było wykonanie jesiennego bukietu z darów natury: liści, kasztanów, żołędzi, ziół, itp. Zdjęcie gotowego bukietu miało zostać wysłane do wychowawców grup.  Celem konkursu było poznanie flory najbliższej okolicy, rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie wrażliwości estetycznej i pomysłowości dziecięcej. 

Do konkursu zgłoszono aż 74 prace. Jury stało przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż wszystkie nadesłane zdjęcia jesiennych kompozycji były niezwykle pomysłowe i kreatywne. Dlatego też wszystkie prace zostały nagrodzone.  Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za aktywny udział w konkursie.

Powrót
Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu

Dzień kundelka- zbiórka karmy dla schroniska

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”
Ustawa o ochronie zwierząt

W dniu 25 października 2020 roku obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji nasze przedszkole zorganizowało zbiórkę karmy dla psów i kotów z naszego miejscowego schroniska w Brzegu. Celem tej akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, zachęcanie wszystkich dzieci do aktywnego udziały w akcjach charytatywnych, a zwłaszcza pomoc zwierzętom, czekającym na kochający dom. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie powinien być nam  obojętny, a dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk. Bardzo się cieszymy, że odzew  ze strony naszych przedszkolaków i  ich rodziców był bardzo duży. Jesteśmy bardzo dumni, że choć tacy mali to stanęliśmy na wysokości zadania. Wszystkim przedszkolakom oraz rodzicom biorącym udział w naszej akcji bardzo dziękujemy! 
Joanna Grudzińska

powrót
Czytaj więcej: Dzień kundelka