Zaczarowany gaj

PODSUMOWANIE KONKURSU ,,KODOWANIE NA DYWANIE”

W mijającym roku szkolnym w naszym przedszkolu realizowana była innowacja programowo metodyczna pod nazwą ,,kodowanie na dywanie”. Przez cały rok dzieci poznawały zasady kodowania i wykorzystywały je w wielu płaszczyznach edukacyjnych: pojęciach matematycznych, rozwijaniu mowy i myślenia, przyrodzie, muzyce i ćwiczeniach gimnastycznych. Uwieńczeniem działań innowacyjnych był konkurs, w którym dzieci samodzielnie obmyślały i rozwiązywały zadania z kodowaniem. Konkurs trwał do 10 czerwca 2021 roku i wzięło w nim udział wielu uczestników w różnym wieku. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe wręczone przez panią dyrektor.

Czytaj więcej: Konkurs kodowanie

„Bezpieczny przedszkolak”

Przedszkolaki zapoznały się z procedurami udzielania pierwszej pomocy wraz z numerami alarmowymi oraz prawidłowym sposobem powiadamiania służb ratunkowych o zdarzeniu lub wypadku. Poznały miejsce, w którym w naszym przedszkolu możemy znaleźć apteczkę pierwszej pomocy, oglądały jej zawartość, próbowały rozpoznawać i nazywać niektóre jej elementy oraz określały do czego mogą służyć. Omówienie rodzajów opatrunków i sytuacji, kiedy należy je wykonać, połączono z ćwiczeniami praktycznymi związanymi z opatrywaniem ran. Oczywiście takie zajęcia  nie zrobią z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczą dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Czytaj więcej: Bezpieczny przedszkolak

PRZYJACIELE PRZYRODY

Przyjaciele Przyrody- tak bez wątpienia można nazwać naszych przedszkolaków, którzy aktywnie uczestniczyli w zbiórce surowców wtórnych. Systematycznie wraz z rodzicami przynosili makulaturę, nakrętki, butelki, baterie, za co zostali wyróżnieni dyplomem oraz nagrodą- książeczką. Angażując się w akcje o tematyce ekologicznej, dbamy o środowisko naturalne, uczymy nawyków segregowania odpadów, pokazujemy, że przyroda jest dla nas ważna i warunkuje nasze zdrowie.

Czytaj więcej: Przyjaciele przyrody

Zumba dla dzieci

Jak wiadomo dzieciom w wieku przedszkolnym należy zapewnić jak najwięcej ruchu, oraz zabawy, dlatego w naszym przedszkolu w dniu 11.06.2021 dzieci wzięły udział w zajęciach   "Zumby". Spotkanie poprowadziła młodzież II LO. Zajęcia te zacierają granice pomiędzy fitness'em, a rozrywką. Dzieci bardzo chętnie wykonywały polecenia uczennic, bawiąc się przy wspaniałej muzyce i atmosferze jaka panowała podczas zabawy. Zumba promuje zdrowy tryb życia u dzieci. Podczas takich zajęć maluchy uczą się nie tylko tańca, ale i również koordynacji, równowagi, oraz ćwiczą pamięć. Dzieci dowiodły, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością 

Czytaj więcej: Zumba dla dzieci

Akademia Żywienia gości w naszym przedszkolu od kilku lat. W czerwcu 2021 w każdej grupie wiekowej zostały przeprowadzone zajęcia kulinarne, na których dzieci mogły samodzielnie wykonać zdrowe potrawy i desery.

Podsumowaniem zajęć był konkurs fotograficzny skierowany do dzieci i rodziców - ZDROWIE NA TALERZU. Zdjęcia zostały zaprezentowane na sztalugach przed przedszkolem i można je było oglądać przez kilka dni. Wszystkie prace zostały nagrodzone. GRATULUJEMY!

Czytaj więcej: Zdrowie na talerzu