Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki z grupy pierwszej,  ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami, pastorałkami oraz tańcami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie prezenty, które przygotowały podczas zajęć oraz składały świąteczne życzenia. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. M. Muzyka 

      W oczekiwaniu na święta nasze przedszkolaki  wspólnie wypiekały pierniczki. Najpierw  zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami, następnie wsypywały je do miski i zagniatały ciasto. Jednak największą frajdę sprawiło im wałkowanie ciasta i wycinanie różnych kształtów foremkami. Później nasze pierniczki zostały upieczone a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Pozostało jeszcze ozdobić lukrem oraz kolorowymi posypkami  i gotowe. Takie zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, sprawiły wiele radości oraz rozbudziły prawdziwą potrzebę poznawczą. Joanna Grudzińska  

      6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!  Joanna Grudzińska    

      W listopadzie i grudniu trwała zbiórka żywności oraz kocy dla brzeskiego schroniska "Przytul Psisko". Wspólnie udało się nam zebrać wiele potrzebnych rzeczy. Zostały one już dostarczone dla podopiecznych schroniska. Dzieciom i ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.    

      4 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja” miał wprowadzić dzieci i rodziców w radosny nastrój zbliżającego się święta . Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych  z otrzymywaniem prezentów, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej , jak również wzmacnianie relacji w rodzinie.
Dzieci przywitały rodziców wesołą piosenką o Świętym Mikołaju, odgadywały co Mikołaj może mieć w worku z prezentami oraz  przeliczały zabawki.
W dalszej części zajęcia rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali kartki świąteczne. Zabawa przy stole pełnym ozdób, świecidełek była zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny. Rozbudziła ich wyobraźnię i kreatywność, wszyscy bardzo się starali czego dowodem są zdjęcia przedstawiające dzieci ,rodziców w trakcie pracy oraz uwieńczenie pracy wszystkich –piękne kartki .
Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.  Joanna Grudzińska