W listopadzie i grudniu trwała zbiórka żywności oraz kocy dla brzeskiego schroniska "Przytul Psisko". Wspólnie udało się nam zebrać wiele potrzebnych rzeczy. Zostały one już dostarczone dla podopiecznych schroniska. Dzieciom i ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.    

      4 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja” miał wprowadzić dzieci i rodziców w radosny nastrój zbliżającego się święta . Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych  z otrzymywaniem prezentów, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej , jak również wzmacnianie relacji w rodzinie.
Dzieci przywitały rodziców wesołą piosenką o Świętym Mikołaju, odgadywały co Mikołaj może mieć w worku z prezentami oraz  przeliczały zabawki.
W dalszej części zajęcia rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali kartki świąteczne. Zabawa przy stole pełnym ozdób, świecidełek była zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny. Rozbudziła ich wyobraźnię i kreatywność, wszyscy bardzo się starali czego dowodem są zdjęcia przedstawiające dzieci ,rodziców w trakcie pracy oraz uwieńczenie pracy wszystkich –piękne kartki .
Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.  Joanna Grudzińska   

      Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym. Żeby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyczki z Akademii Żywienia:   panią Alicję Górską oraz  panią Justynę Niziołek .

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z całego przedszkola. Najpierw grupy młodsze, a później starsze. Dzieci  podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania.  Wspólnie z paniami  dietetyczkami klasyfikowały produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane.

Pani Alicja i pani Justyna  tłumaczyły dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw.
Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem zdrowego koktajlu owocowego .

Składamy serdeczne podziękowania panią z Akademii  Żywienia za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas. J. Grudzińska  

     W ostatni piątek listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską  i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.       Joanna Grudzińska