Stało się już tradycją w naszym przedszkolu, że tuż przed wakacjami przypominamy sobie zasady bezpieczeństwa i najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Pomagają nam w tym od lat starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu. Wraz z nimi poznaliśmy numery alarmowe: 997 –policja, 998 –straż pożarna, 999- pogotowie ratunkowe oraz 112 –centrala wszystkich służb. Dowiedzieliśmy się także jak zachować się gdy ktoś się skaleczy, zemdleje, gdy komuś leci krew z nosa albo co robić gdy widzimy wypadek. Mogliśmy też podziałać praktycznie : opatrywać i bandażować skaleczenia oraz wykonać masaż serca. Razem zaśpiewaliśmy też piosenkę o małym ratowniku. Jedno stało się dla nas najważniejsze- nie zostawiamy nikogo bez pomocy!    ( D.Włodarczyk) 

       3 czerwca mieliśmy okazję podziwiać występ teatralny rodziców naszych przedszkolaków. Tym razem z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali dzieciom teatralną niespodziankę. Niespodzianką tą było przedstawienie ,,Czerwony Kapturek”. Rodzice, którzy wzięli udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazali się swoimi zdolnościami aktorskimi. Musimy przyznać, że nasi rodzice wykazali się olbrzymią pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci oraz WIELKĄ ODWAGĄ I POMYSŁOWOŚCIĄ w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci. Rodzice to przedstawienie przygotowali dla dzieci, więc bardzo zależało im na dobrej zabawie i w różnorodny sposób rozbawiali naszych przedszkolaków. Dzieci uważnie słuchały, oglądały przedstawienie i z wielkim zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Bajka wszystkim się podobała o czym świadczył śmiech dzieci i gromkie brawa.

Dziękujemy naszym Aktorom – Rodzicom, którzy skorzystali z zaproszenia do udziału w przedstawieniu i poświęcili swój czas na przygotowanie przedstawienia dla dzieci. 

       Zajęcia otwarte Przyspieszony rytm zycia w naszych czasach sprawia, ze w coraz wczesniejszym wieku doswiadczamy problemow takich jak lek,stres czy depresja. Aby zapobiec ich wystepowaniu,zaleca sie wykonywanie cwiczen,ktore pomagaja wyciszyc sie i zachowac dobre samopoczucie juz w najmlodszym wieku. Dlatego tez zaprosilysmy rodzicow na zajecia otwarte na ktorych zaprezentowalysmy relaksacyjna,uspokajajaca metode Knilla. Podczas wykonywania prostych cwiczen wsluchujemy sie w swoj organizm a nasze male pociechy cwicza rowniez orietacje w obrebie wlasnego ciala. (A. Banasiuk)

   Po świętowaniu Dnia Mamy i Taty przyszedł czas na dzieci. Dokładnie 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka spotkaliśmy się wszyscy na Stadionie Miejskim, gdzie mogliśmy skorzystać z przygotowanych na ten dzień atrakcji, a także uczestniczyć w akcji charytatywnej na rzecz naszego kolegi Mikołaja. W poniedziałek czekała nas w przedszkolu kolejna niespodzianka- nasze panie zorganizowały specjalnie dla nas dzień aktywności ruchowej. Jak sami wiecie, kochani rodzice, aktywność ruchowa to jest to co lubimy najbardziej. Biegaliśmy więc, skakali, przeplatali swoje ciała, zginali, pełzali, rzucali i chwytali, przeciągali, siłowali się, czołgali…i tak bez końca.. Byliśmy troszkę nawet zmęczeni, ale nasze panie pamiętały o wszystkim, o napojach i owocach, o odpoczynku na kocyku w cieniu drzewa..piknikowym klimacie..To był naprawdę udany dzień, a czy nam się podobało- zobaczycie na zdjęciachJ. Wiemy już , że to nie koniec przyjemności, panie zapowiedziały, że taki będzie cały tydzień!!!!!!!   (D. Włodarczyk)