„Tak w przedszkolu było miło,

tyle czasu się tu było.

Dziś żegnamy swe przedszkole,

bo czas myśleć już o szkole.”

Nasze przedszkolaki  wystąpiły w środę przed rodzicami podczas uroczystości „pożegnania przedszkola".Dzieci zaprezentowały  gościom, umiejetności artystyczne.

Występ dzieci wywołał radość, uśmiech, zadumę, wzruszenie i łzy zarówno u wychowawców, dzieci rodziców.

Na zakończenie tej wzruszającej uroczystości odbyło się wręczenie dzieciom pamiątek  ukończenia przedszkola . Pani Dyretor Elzbieta Michalska podziekowała Rodzicom za współpracę . Szczególne podziękowania kierowane były do osób które , społecznie pełnily funkcję w Radzie Rodziców : Pani Małorzata Mazur - Migacz i Pani Ewelina Krupińska.
NASZYM KOCHANYM DZIECIAKOM oraz ich RODZICOM życzymy przede wszystkim udanych,bezpiecznych wakacji, a dzieciom samych szóstek i piątek i tego, by każdy spędzony dzień w szkole był wspaniałą przygodą.
Pamiętajcie o nas, wspominajcie i odwiedzajcie nas!

       "Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem." Ciągłe poznawanie świata jest nieodzownym elementem rozwoju każdego dziecka. Potrzeba badawcza występująca u dzieci wynika z chęci zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata. Dzieci, które mają możliwość eksperymentować i "odkrywać" nowe rozwijają w sobie specyficzne zdolności umysłowe. My również zmieniliśmy się w naukowców. 15 czerwca odwiedziliśmy ZACZAROWANY ŚWIAT - CENTRUM NAUKI I EKSPERYMENTU RCRE w Opolu. Braliśmy udział w naukowo - eksperymentalnych warsztatach, które odbywały się w czterech różnych pracowniach. W jednej z nich byliśmy konstruktorami, w drugiej poznaliśmy budowę oka i bawiliśmy się światłem, w kolejnej obserwowaliśmy owady, mogliśmy z bliska przyjrzeć się motylom, w ostatniej robiliśmy papier czerpany z makulatury. Warsztaty prowadzone były w bardzo ciekawy i kreatywny sposób poprzez eksperymenty, doświadczenia i pokaz. Dzięki temu mogliśmy zgłębić swoją wiedzę o otaczającym świecie.

Wpisz wiadomość...

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia  z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Prowadzone były one  młodzież II LO z Brzegu.

Przybyli goście opowiedzieli  w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek  młodzieży dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Dowiedziały się również jak ułożyć ciało w tzw.  "pozycji bezpiecznej".

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.  Joanna Grudzińska

  Przez cały rok szkolny najzdolniejsze dzieci z dwóch najstarszych grup poznawały tajniki gry w szachy. Zaczynaliśmy od bajek o figurach szachowych, próbowaliśmy poruszać figurami na szachownicy zgodnie z ich zasadą, rozgrywaliśmy mecze wzajemnie ucząc się…tak było przez wiele miesięcy. Na przełomie maja i czerwca szczególnie dużo czasu spędziliśmy na naszym przedszkolnym turnieju, podczas którego graliśmy techniką każdy z każdym. Tą drogą wyłoniono mistrza-_ Milenę Kamińską oraz wicemistrza – Dawida Pawłowskiego. W ostatni wtorek wszyscy uczestnicy szachowych rozgrywek otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody i dyplomy. Gratulujemy!!! (D. Włodarczyk)