W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia  z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Prowadzone były one  młodzież II LO z Brzegu.

Przybyli goście opowiedzieli  w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek  młodzieży dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Dowiedziały się również jak ułożyć ciało w tzw.  "pozycji bezpiecznej".

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.  Joanna Grudzińska

  Przez cały rok szkolny najzdolniejsze dzieci z dwóch najstarszych grup poznawały tajniki gry w szachy. Zaczynaliśmy od bajek o figurach szachowych, próbowaliśmy poruszać figurami na szachownicy zgodnie z ich zasadą, rozgrywaliśmy mecze wzajemnie ucząc się…tak było przez wiele miesięcy. Na przełomie maja i czerwca szczególnie dużo czasu spędziliśmy na naszym przedszkolnym turnieju, podczas którego graliśmy techniką każdy z każdym. Tą drogą wyłoniono mistrza-_ Milenę Kamińską oraz wicemistrza – Dawida Pawłowskiego. W ostatni wtorek wszyscy uczestnicy szachowych rozgrywek otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody i dyplomy. Gratulujemy!!! (D. Włodarczyk)  

      Po świętowaniu Dnia Mamy i Taty przyszedł czas na dzieci. Dokładnie 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka spotkaliśmy się wszyscy na Stadionie Miejskim, gdzie mogliśmy skorzystać z przygotowanych na ten dzień atrakcji, a także uczestniczyć w akcji charytatywnej na rzecz naszego kolegi Mikołaja. W poniedziałek czekała nas w przedszkolu kolejna niespodzianka- nasze panie zorganizowały specjalnie dla nas dzień aktywności ruchowej. Jak sami wiecie, kochani rodzice, aktywność ruchowa to jest to co lubimy najbardziej. Biegaliśmy więc, skakali, przeplatali swoje ciała, zginali, pełzali, rzucali i chwytali, przeciągali, siłowali się, czołgali…i tak bez końca.. Byliśmy troszkę nawet zmęczeni, ale nasze panie pamiętały o wszystkim, o napojach i owocach, o odpoczynku na kocyku w cieniu drzewa..piknikowym klimacie..To był naprawdę udany dzień, a czy nam się podobało- zobaczycie na zdjęciachJ. Wiemy już , że to nie koniec przyjemności, panie zapowiedziały, że taki będzie cały tydzień!!!!!!!   (D. Włodarczyk)