Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.  

      W lutym w grupie V odbyły się zajęcia prowadzone w oparciu o metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzieciom podczas zabaw towarzyszyła młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu.   Za oknem pogoda  zimowa więc dzieci razem ze starszymi kolegami odwiedziły krainę Pani Zimy.  Wspólne ćwiczenia i zabawy sprawiły dużo radości i frajdy zarówno przedszkolakom jak i ich starszym kolegom. (M. Piskorska)


        Przedszkolaki z grupy V zabawiły się w tropicieli. Podczas zajęć zapoznały się z wyglądem śladów niektórych zwierząt (pies, kot, ptak, dzik, sarna, koń, wiewiórka). Rozpoznawały i przyporządkowywały ślad do zwierzęcia jakie zostawia. Super bawiły się również chodząc po śladach zwierząt na „Magicznym dywanie”. Jest to multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo – ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. (M.Piskorska)
 

Dzieci z grupy IV : Eliza i Jula M.,Milena K., Karina M., Tomek S., Gabryś M. i Wojtek D. z gr.V uczestniczyły w konkursie pt. Projekt Pomnika Niepodległości dla Miasta Brzeg”.

31 stycznia 2019r. w Ratuszu pan burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Oglądaliśmy wszystkie prace , które zostały przygotowane na specjalnej wystawie w Wielkiej Sali Stropowej brzeskiego Ratusza. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zadowoleni.  Maria Wołoszyńska