4 kwietnia zostaliśmy zaproszeni przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 na przedstawienie  pt. „Bazyliszek”. Młodzi wychowankowie w ramach kółka teatralnego zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie na scenie. Przedszkolaki z zapartym tchem oglądały bajkę – legendę zaprezentowaną przez starszych kolegów. Bardzo podobały im się stroje, charakteryzacja i popisy na scenie młodych aktorów Na koniec wysłuchały krótkiej prelekcji opiekuna kółka p. Ł. Milewskiego na tematy dotyczące teatru min. „Co to jest charakteryzacja?, „Po co jest potrzebna kurtyna w teatrze?”, cz też „Jak powstaje dekoracja sceny?”. (M. Piskorska)

       Nasze przedszkolaki na początku kwietnia miały prawdziwą przyjemność oglądania Rewii na lodzie , która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni "Przygody Sinbada Żeglarza”.

Większość przedszkolaków po raz pierwszy zobaczyła na żywo lodowisko oraz profesjonalnych łyżwiarzy. Oryginalna muzyka, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, bogata scenografia, wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Przedszkolaki nie mogły wyjść z podziwu. Oglądały przedstawienie identyfikując kolejnych bohaterów ze znanymi postaciami z bajek. Wszyscy doskonale się bawili.  (J. Grudzińska) 

    Wiosna, wiosna… nareszcie, wszyscy cieszymy się patrząc na budzący się do życia świat. Z każdym dniem dostrzegamy coraz więcej wiosennych oznak. Postanowiliśmy ożywić klomby na tarasach przedszkolnych. Bardzo chętnie wszyscy zabraliśmy się za sadzenie bratków. W przygotowane dołki wsadzaliśmy sadzonki i okrywaliśmy je dokładnie ziemią. Efekt naszej pracy możemy podziwiać z okien naszej sali jaki i podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym. (M. Piskorska)