Kolejny raz dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie SAPERSKA KARTKA WIELKANOCNA organizowanym przez Klub 1 Pułku Saperów w Brzegu . Kartki na konkurs zostały wykonane na zajęciach plastycznych.

15 kwietnia 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, do którego  zgłoszono 150 prac z przedeszkoli i szkół podstawowych  . Każda z prac odznaczała się ciekawą formą, techniką plastyczną oraz kreatywnością w rozwiązaniu tematu konkursowego.

W kategorii PRZEDSZKOLA zdobyliśmy wszystkie nagrody ;

I miejsce - Dawid P.

II miejsce - Hania M.

III miejsce Milenka K. i Maks K.

Wyróżnienie - Gabryś M.

GRATULUJEMY!!!  (M.Palus)

      Nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach bursztynowych. Dowiedziały się w jaki sposób wiele, wiele lat temu powstał bursztyn i gdzie go można dzisiaj znaleźć. Poznały sposoby wykorzystywania tego pięknego i szlachetnego kamienia. Porównywały właściwości zaprezentowanych bursztynów min. ich kolor, wielkość, kształty.  Jednak najwięcej radości przyniosło dzieciom własnoręczne ozdabianie gipsowych figurek drobinkami bursztynu, które mogły zabrać ze sobą do domu. (M. Piskorska)

Niech Wam słonko ciepło gra,
niech Wasz uśmiech długo trwa,
nie traćcie swej wesołej minki,
bo dziś są Wasze urodzinki.
       Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W ubiegłym tygodniu w naszej grupie swoje 7 – me urodziny obchodziły  Eliza i Julcia. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilatki mogły poczuć się wyjątkowo, a także pysznego poczęstunku.
Na początku dzieci przygotowały dziewczynkom specjalne miejsce na krzesełkach i zaśpiewały  „sto lat”. Następnie każdy po kolei składał szczere życzenia. Później nadszedł czas na  pyszny poczęstunek oraz na wykonanie pięknych laurek.
My również życzymy Julci i Elizie wszystkiego najlepszego!  Joanna Grudzińska