„Tak w przedszkolu było miło,

tyle czasu się tu było.

Dziś żegnamy swe przedszkole,

bo czas myśleć już o szkole.”

Nasze przedszkolaki  wystąpiły we wtorek przed rodzicami podczas uroczystości „pożegnania przedszkola”. Aż trudno uwierzyć, że cztery wspólnie spędzone lata tak szybko minęły. Dzieci pokazały gościom, ile już potrafią. 

Był to wyjątkowy występ, gdyż wywołał radość, uśmiech, zadumę, wzruszenie i łzy zarówno u wychowawców, dzieci i rodziców.
Na zakończenie tej wzruszającej uroczystości odbyło się wręczenie dzieciom dyplomów ukończenia przedszkola oraz upominków książkowych. Pani Dyrektor Elzbieta Michalska podziękowała Rodzicom za współpracę za zaufanie jakim obdarzyli przedszkole . Szczególne podziękowanie skierowane zostały do rodziców pełniących społeczne funkcje w Radzie Rodziców - do P.AnnayMichurskiej i P. Anny Snopkowskiej.
NASZYM KOCHANYM DZIECIAKOM oraz ich RODZICOM życzymy przede wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Dzieciom samych szóstek i piątek i tego, by każdy spędzony dzień w szkole był wspaniałą przygodą.
Pamiętajcie o nas, wspominajcie i odwiedzajcie nas. J. Grudzińska
 

       "Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem." Ciągłe poznawanie świata jest nieodzownym elementem rozwoju każdego dziecka. Potrzeba badawcza występująca u dzieci wynika z chęci zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata. Dzieci, które mają możliwość eksperymentować i "odkrywać" nowe rozwijają w sobie specyficzne zdolności umysłowe. My również zmieniliśmy się w naukowców. 15 czerwca odwiedziliśmy ZACZAROWANY ŚWIAT - CENTRUM NAUKI I EKSPERYMENTU RCRE w Opolu. Braliśmy udział w naukowo - eksperymentalnych warsztatach, które odbywały się w czterech różnych pracowniach. W jednej z nich byliśmy konstruktorami, w drugiej poznaliśmy budowę oka i bawiliśmy się światłem, w kolejnej obserwowaliśmy owady, mogliśmy z bliska przyjrzeć się motylom, w ostatniej robiliśmy papier czerpany z makulatury. Warsztaty prowadzone były w bardzo ciekawy i kreatywny sposób poprzez eksperymenty, doświadczenia i pokaz. Dzięki temu mogliśmy zgłębić swoją wiedzę o otaczającym świecie.

Wpisz wiadomość...

      Głównym celem projektu jest zachęcanie dzieci od najmłodszych lat do troski o siebie i swoje zdrowie. Pierwszym i najważniejszym krokiem do tego jest dbanie o prawidłową zbilansowaną dietę i o codzienny ruch. Piramida Zdrowia to jeden z najprostszych i najbardziej czytelnych sposobów wyrażenia zasad prawidłowego żywienia. To doskonała forma utrwalenia najważniejszych zasad zdrowego stylu życia. Ponieważ nasze przedszkolaki bardzo lubią wszelkiego rodzaju zajęcia o tematyce zdrowia z wielkim zaangażowaniem włączyły się w realizację zajęć „Co powinny jeść dzieci? Piramida Zdrowia”.
W celu utrwalenia zdobytej wiedzy każde z dzieci otrzymało załączony do projektu schemat Piramidy, który z zaangażowaniem uzupełniały w produkty spożywcze z danej grupy żywności. Po wytężonej pracy umysłowej przedszkolaki wybrały się do ogrodu, aby porozmawiać o podstawie Piramidy Zdrowia i o korzyściach jakie przynosi dla ich zdrowia sport i ruch. Zgodnie z zasadą „Sport to zdrowie” dzieci przystąpiły do wykonywania ulubionych ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych. J. Harat

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia  z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Prowadzone były one  młodzież II LO z Brzegu.

Przybyli goście opowiedzieli  w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek  młodzieży dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Dowiedziały się również jak ułożyć ciało w tzw.  "pozycji bezpiecznej".

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.  Joanna Grudzińska