Głównym celem projektu jest zachęcanie dzieci od najmłodszych lat do troski o siebie i swoje zdrowie. Pierwszym i najważniejszym krokiem do tego jest dbanie o prawidłową zbilansowaną dietę i o codzienny ruch. Piramida Zdrowia to jeden z najprostszych i najbardziej czytelnych sposobów wyrażenia zasad prawidłowego żywienia. To doskonała forma utrwalenia najważniejszych zasad zdrowego stylu życia. Ponieważ nasze przedszkolaki bardzo lubią wszelkiego rodzaju zajęcia o tematyce zdrowia z wielkim zaangażowaniem włączyły się w realizację zajęć „Co powinny jeść dzieci? Piramida Zdrowia”.
W celu utrwalenia zdobytej wiedzy każde z dzieci otrzymało załączony do projektu schemat Piramidy, który z zaangażowaniem uzupełniały w produkty spożywcze z danej grupy żywności. Po wytężonej pracy umysłowej przedszkolaki wybrały się do ogrodu, aby porozmawiać o podstawie Piramidy Zdrowia i o korzyściach jakie przynosi dla ich zdrowia sport i ruch. Zgodnie z zasadą „Sport to zdrowie” dzieci przystąpiły do wykonywania ulubionych ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych. J. Harat

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia  z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Prowadzone były one  młodzież II LO z Brzegu.

Przybyli goście opowiedzieli  w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek  młodzieży dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Dowiedziały się również jak ułożyć ciało w tzw.  "pozycji bezpiecznej".

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.  Joanna Grudzińska 

    W dniu dzisiejszym 13 czerwca dwuosobowa drużyna reprezentująca nasze przedszkole: Milena Kamińska i Dawid Pawłowski wzięła udział w VII Mistrzostwach Szachowych Przedszkolaków zorganizowanych w PP nr 4. Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i choć nie sięgnęli po złoto, zdobyli brąz – było warto! Niecodzienna przygoda, prawdziwe zmagania, atmosfera turnieju zrobiły swoje. Dzieci mimo wszystko były zadowolone i nadal chcą grać w szachy! Mamy nadzieję, że w progach szkoły, które wkrótce przekroczą będą miały możliwość realizacji swoich pasji. ( D. Włodarczyk)  

      Przez cały rok szkolny najzdolniejsze dzieci z dwóch najstarszych grup poznawały tajniki gry w szachy. Zaczynaliśmy od bajek o figurach szachowych, próbowaliśmy poruszać figurami na szachownicy zgodnie z ich zasadą, rozgrywaliśmy mecze wzajemnie ucząc się…tak było przez wiele miesięcy. Na przełomie maja i czerwca szczególnie dużo czasu spędziliśmy na naszym przedszkolnym turnieju, podczas którego graliśmy techniką każdy z każdym. Tą drogą wyłoniono mistrza-_ Milenę Kamińską oraz wicemistrza – Dawida Pawłowskiego. W ostatni wtorek wszyscy uczestnicy szachowych rozgrywek otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody i dyplomy. Gratulujemy!!! (D. Włodarczyk)