W listopadzie i grudniu trwała zbiórka żywności oraz kocy dla brzeskiego schroniska "Przytul Psisko". Wspólnie udało się nam zebrać wiele potrzebnych rzeczy. Zostały one już dostarczone dla podopiecznych schroniska. Dzieciom i ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym. Żeby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyczki z Akademii Żywienia:   panią Alicję Górską oraz  panią Justynę Niziołek .

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z całego przedszkola. Najpierw grupy młodsze, a później starsze. Dzieci  podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania.  Wspólnie z paniami  dietetyczkami klasyfikowały produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane.

Pani Alicja i pani Justyna  tłumaczyły dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw.
Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem zdrowego koktajlu owocowego .
Składamy serdeczne podziękowania panią z Akademii  Żywienia za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas. J. Grudzińska