Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.  

Dzieci z grupy IV : Eliza i Jula M.,Milena K., Karina M., Tomek S., Gabryś M. i Wojtek D. z gr.V uczestniczyły w konkursie pt. Projekt Pomnika Niepodległości dla Miasta Brzeg”.

31 stycznia 2019r. w Ratuszu pan burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Oglądaliśmy wszystkie prace , które zostały przygotowane na specjalnej wystawie w Wielkiej Sali Stropowej brzeskiego Ratusza. Do przedszkola wróciliśmy bardzo zadowoleni.  Maria Wołoszyńska

23 stycznia nasze przedszkolaki   zostały zaproszone do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 na przedstawienie Jasełka.
Maryja, Józef, dzieciątko Jezus, a wokół pasterze oraz bielutkie aniołki, to główni bohaterowie Jasełek. W te tradycyjne role wcielili się uczniowie klasy V. Były to niezwykłe Jasełka, bo dzieci podczas występu śpiewały kolędy oraz recytowały tekst w języku angielskim  . Inscenizacja w wykonaniu małych artystów w pięknej scenerii  dostarczyła widzom niezapomnianych wrażeń. Przybyli goście nagrodzili artystów gromkimi brawami. Potem przyszedł czas na wspólne zdjęcia i podziękowania.