Stało się już tradycją w naszym przedszkolu, że tuż przed wakacjami przypominamy sobie zasady bezpieczeństwa i najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Pomagają nam w tym od lat starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu. Wraz z nimi poznaliśmy numery alarmowe: 997 –policja, 998 –straż pożarna, 999- pogotowie ratunkowe oraz 112 –centrala wszystkich służb. Dowiedzieliśmy się także jak zachować się gdy ktoś się skaleczy, zemdleje, gdy komuś leci krew z nosa albo co robić gdy widzimy wypadek. Mogliśmy też podziałać praktycznie : opatrywać i bandażować skaleczenia oraz wykonać masaż serca. Razem zaśpiewaliśmy też piosenkę o małym ratowniku. Jedno stało się dla nas najważniejsze- nie zostawiamy nikogo bez pomocy!    ( D.Włodarczyk) 

     Po świętowaniu Dnia Mamy i Taty przyszedł czas na dzieci. Dokładnie 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka spotkaliśmy się wszyscy na Stadionie Miejskim, gdzie mogliśmy skorzystać z przygotowanych na ten dzień atrakcji, a także uczestniczyć w akcji charytatywnej na rzecz naszego kolegi Mikołaja. W poniedziałek czekała nas w przedszkolu kolejna niespodzianka- nasze panie zorganizowały specjalnie dla nas dzień aktywności ruchowej. Jak sami wiecie, kochani rodzice, aktywność ruchowa to jest to co lubimy najbardziej. Biegaliśmy więc, skakali, przeplatali swoje ciała, zginali, pełzali, rzucali i chwytali, przeciągali, siłowali się, czołgali…i tak bez końca.. Byliśmy troszkę nawet zmęczeni, ale nasze panie pamiętały o wszystkim, o napojach i owocach, o odpoczynku na kocyku w cieniu drzewa..piknikowym klimacie..To był naprawdę udany dzień, a czy nam się podobało- zobaczycie na zdjęciachJ. Wiemy już , że to nie koniec przyjemności, panie zapowiedziały, że taki będzie cały tydzień!!!!!!!    (D. Włodarczyk)

     27 maja w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której dzieci zaprezentowały swój program taneczno- wokalno- recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają wzmacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte umiejętności. Rodzicom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego! (M.Duszeńko)  

  W maju nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Podczas spotkania opowiadali wiele ciekawych rzeczy dotyczących swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Zaprezentowali elementy swojego wyposażenia, często ratującego życie i zdrowie samych strażaków jak i poszkodowanych min.: maska tlenowa, radiostacja, butla tlenowa, sygnalizator bezruchu. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. W trakcie spotkania przedszkolaki utrwaliły również numery alarmowe 112 i 998. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego. (M.Piskorska)