Zbliżają się święta. My, dorośli co roku czekamy na nie i wspominamy lata poprzednie. Jednak dla naszych najmłodszych dzieci dopiero zaczyna się świąteczna przygoda. Dlatego tłumaczymy im znaczenie pierwszej gwiazdki, sianka na stole czy treści kolęd. Chcemy włączyć maluszki do świątecznych przygotowań oraz pragniemy by razem z nami przeżywały świąteczny nastrój. WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘSLIWEGO NOWEGO 2020 ROKU  

     Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Przedszkolaki z grupy trzeciej, ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami, pastorałkami oraz tańcami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie prezenty, które przygotowały podczas zajęć oraz składały świąteczne życzenia. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości. M. M. 

    11 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja” miał wprowadzić dzieci i rodziców w radosny nastrój zbliżającego się święta . Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji bożonarodzeniowych,  rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej , jak również wzmacnianie relacji w rodzinie.

Dzieci przywitały rodziców  piosenką, wspólnie z rodzicami zatańczyły i zaśpiewały.
W dalszej części zajęcia rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali kartki świąteczne. Zabawa przy stole pełnym ozdób, świecidełek była zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny. Rozbudziła ich wyobraźnię i kreatywność, wszyscy bardzo się starali czego dowodem są zdjęcia przedstawiające dzieci ,rodziców w trakcie pracy oraz uwieńczenie pracy wszystkich –piękne kartki . Kartki wezmą udział w konkursie organizowanym przez PCK w Brzegu i będą prezzentem dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Brzegu.
Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.    


       W oczekiwaniu na święta nasze przedszkolaki  wspólnie wypiekały pierniczki. Najpierw  zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami, następnie wsypywały je do miski i zagniatały ciasto. Jednak największą frajdę sprawiło im wałkowanie ciasta i wycinanie różnych kształtów foremkami. Później nasze pierniczki zostały upieczone a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Pozostało jeszcze ozdobić lukrem oraz kolorowymi posypkami  i gotowe. Takie zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, sprawiły wiele radości oraz rozbudziły prawdziwą potrzebę poznawczą. J.G.