Wszystkie dzieci przez cały rok czekają na Świetego Mikołaja . Nie zawiódł nas i W tym roku. Przybył saniami z wielkim workiem prezentów. Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku. Pamiętał również o Paniach,które jak sam powiedział, były najgrzeczniejsze. Dzieci w podziękowaniu za prezenty zaśpiewał Mikołajowi piosenkę.

      W listopadzie i grudniu trwała zbiórka żywności oraz kocy dla brzeskiego schroniska "Przytul Psisko". Wspólnie udało się nam zebrać wiele potrzebnych rzeczy. Zostały one już dostarczone dla podopiecznych schroniska. Dzieciom i ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

                                                                                                  

       W ostatni piątek listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską  i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. J. G.  

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym. Żeby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie zaprosiliśmy do naszego przedszkola dietetyczki z Akademii Żywienia:   panią Alicję Górską oraz  panią Justynę Niziołek .

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z całego przedszkola. Najpierw grupy młodsze, a później starsze. Dzieci  podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania.  Wspólnie z paniami  dietetyczkami klasyfikowały produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane.

Pani Alicja i pani Justyna  tłumaczyły dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw.
Spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem zdrowego koktajlu owocowego .
Składamy serdeczne podziękowania panią z Akademii  Żywienia za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.   J. Grudzińska