4 września nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Sprzątania świata" . W tym wyjątkowym dniu uświadamialiśmy naszym przedszkolakom jak ważne jest dbanie o czystość naszej planety.

Wielkie sprzątanie poprzedzone zostało zajęciami, w trakcie których dzieci dowiedziały się czym jest segregacja odpadów i w jaki sposób należy je sortować. Poznały również kolory kontenerów, do których należy wyrzucać posortowane śmieci. Następnie nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem, wyposażone w worki i gumowe rękawiczki wyruszyły na wielkie sprzątanie świata. Dzieci z młodszych grup sprzątały w naszym ogrodzie przedszkolnym, a starszaki porządkowały okolice naszego przedszkola. Akcję zakończyliśmy spacerem do kontenerów na śmieci, by jeszcze raz powtórzyć i utrwalić zasady segregacji odpadów. (A. Czarnota) 

 

      Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z naszej grupy. Dziewczynki wręczyły im upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. 

      W dniu dzisiejszym cała nasza przedszkolna społeczność wyruszyła w barwnym orszaku by powitać nowa porę roku- jesień. Nasz korowód mienił się jej kolorami jak w piosence:,, żółte i brązowe, czerwone, zielone i pomarańczowe”. Były liście, kwiaty, jabłuszka i grzybki, a na czele pochodu szła najpiękniejsza ze wszystkich ,,Pani Jesień”. Rozglądaliśmy się dokoła by ujrzeć co zmienia swoim przybyciem- i udało się! Na drzewach i krzewach zmieniła barwę liści, sprawiła , że zakwitły późne kwiaty i zrzuciła na ziemię mnóóóstwo błyszczących kasztanów J. Pierwszy dzień jesieni był przepiękny i ciepły………..D. W.

      Nasza grupa udała się też do pobliskiego warzywniaka na lekcję o owocach i warzywach. Pani Kasia- właścicielka sklepu , zapoznała nas z zawodem sprzedawcy w sklepie, a następnie prezentowała nam wszystkie owoce i warzywa ze sklepu. Mieliśmy okazję przyjrzeć im się dokładnie, powąchać, dotknąć i zauważyć między nimi różnice. Na koniec wręczyliśmy w podziękowaniu wykonany przez nas album, a Pani Kasia poczęstowała nas pysznym smakołykiem.