Wrzesień jest miesiącem, w którym cała Polska rusza do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Przedszkolaki z grupy I – SÓWKI zaopatrzone w rękawice i worki również zaangażowały się w akcję i wyruszyły na poszukiwanie śmieci do ogrodu przedszkolnego. Już od najmłodszych lat musimy wpajać dzieciom zasady proekologiczne. Naszych podopiecznych nie trzeba było długo namawiać do udziału w akcji. M. Piskorska)  

 

       We wrześniu zawitali do nas bębniarze, aby w ramach projektu „ Bardzo młoda kultura” poprowadzić z dziećmi warsztaty bębniarskie. Każde dziecko dostało na czas warsztatów swój bęben, mogło na nim grać do woli, eksperymentować i bawić się nim. Przedszkolaki przez dwa dni doskonale się bawiły podczas zabaw umuzykalniających, improwizacji muzycznych , a nawet tanecznych. Świetnie naśladowały prowadzących warsztaty podczas grania na bębnach, odtwarzały wystukiwane rytmy. Śmiechom i wrzawie nie było końca. (Joanna Dolla- Morawiak)

          Wakacje już za nami ,a my jesteśmy weseli i uśmiechnięci i tak bardzo cieszymy się ze po długim czasie możemy spotkać się w przedszkolu. Mamy sobie tyle do powiedzenia , a i przedszkolne zabawki też się za nami stęskniły. My za nimi również. Tym bardziej, że część z nich to dla nas prawdziwe niespodzianki i nowości. Salę także mamy nową, bo w tej , w której byliśmy są już nasi młodsi koledzy- maluszki. I teraz to oni nazywają się grupą „Sówki” a my to grupa II „Wiewiórki