Stało się już tradycją w naszym przedszkolu, że tuż przed wakacjami przypominamy sobie zasady bezpieczeństwa i najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. Pomagają nam w tym od lat starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu. Wraz z nimi poznaliśmy numery alarmowe: 997 –policja, 998 –straż pożarna, 999- pogotowie ratunkowe oraz 112 –centrala wszystkich służb. Dowiedzieliśmy się także jak zachować się gdy ktoś się skaleczy, zemdleje, gdy komuś leci krew z nosa albo co robić gdy widzimy wypadek. Mogliśmy też podziałać praktycznie : opatrywać i bandażować skaleczenia oraz wykonać masaż serca. Razem zaśpiewaliśmy też piosenkę o małym ratowniku. Jedno stało się dla nas najważniejsze- nie zostawiamy nikogo bez pomocy!    ( D.Włodarczyk) 

       Po świętowaniu Dnia Mamy i Taty przyszedł czas na dzieci. Dokładnie 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka spotkaliśmy się wszyscy na Stadionie Miejskim, gdzie mogliśmy skorzystać z przygotowanych na ten dzień atrakcji, a także uczestniczyć w akcji charytatywnej na rzecz naszego kolegi Mikołaja. W poniedziałek czekała nas w przedszkolu kolejna niespodzianka- nasze panie zorganizowały specjalnie dla nas dzień aktywności ruchowej. Jak sami wiecie, kochani rodzice, aktywność ruchowa to jest to co lubimy najbardziej. Biegaliśmy więc, skakali, przeplatali swoje ciała, zginali, pełzali, rzucali i chwytali, przeciągali, siłowali się, czołgali…i tak bez końca.. Byliśmy troszkę nawet zmęczeni, ale nasze panie pamiętały o wszystkim, o napojach i owocach, o odpoczynku na kocyku w cieniu drzewa..piknikowym klimacie..To był naprawdę udany dzień, a czy nam się podobało- zobaczycie na zdjęciachJ. Wiemy już , że to nie koniec przyjemności, panie zapowiedziały, że taki będzie cały tydzień!!!!!!!   (D. Włodarczyk)

     Pamiętając o tym bardzo ważnym święcie, jakim jest Dzień Mamy i Taty nasze przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na uroczyste występy. Dzieci bardzo się cieszyły ,że mogą zaprezentować przygotowany program artystyczny ukochanym rodzicom.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Naszych gości po raz kolejny dały wyraz temu,jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone razem z dziećmi.Po części artystycznej dzieci wręczyły drobne upominki własnoręcznie wykonując je wcześniej w przedszkolu na zajęciach, buziaki i życzenia z małych , wielkich serc płynące.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!