„Skąd się biorą produkty ekologiczne” – udział w projekcie

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli, do którego przystąpiły 5 i 6 – latki. Program edukacyjny dla przedszkoli opracowano wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jego koordynatorem jest PSSE. Cel programu, to przede wszystkim zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:
- zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
- kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
- propagowanie zdrowego stylu życia,
- zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Zajęcia w ramach  programu pt;  „Skąd się biorą produkty ekologiczne” realizowano  poprzez wykorzystanie dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego na temat ekologicznych produktów, jak również  zajęć edukacyjnych, podczas których dzieci dowiedziały  się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z filmikiem edukacyjnym: