Drodzy Rodzice !
Przekazujemy niezbędne informacje dotyczące wizyty DENTOBUSA w placówkach przedszkolnych z Miasta Brzeg (publicznych i niepublicznych).

Zgody na przegląd stomatologiczny Państwa dziecka prosimy przekazać nauczycielkom w grupie.

Po otrzymanej informacji wyznaczymy termin wizyty.

DENTOBUS to  mobilny gabinet stomatologiczny ( udostępniony przez Wojewodę opolskiego) , który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej  oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży . Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE.  W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne g a b i n e t y  stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Realizacje  umożliwia  Program Usług Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Po przeglądzie przedszkolaki  dostają informacje o stanie uzębienia oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu oraz drobiazg dla dzielnego pacjenta. W obecnym czasie (epidemia) nie wykonujemy zabiegów leczniczych. Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym, niezbędne  informacje zawarte są w czytelnej prezentacji. Warunkiem wzięcia udziału jest pisemna zgoda Rodzica/ Opiekuna  (załączony formularz zgody) W programie wzięło już udział około 250 przedszkoli w województwa opolskiego. Liczymy, że wykorzystacie Państwo tą bezpłatną możliwość i zaprosicie Dentobus do swojej Placówki przedszkolnej.

Procedury Dentobus

Zgoda Dentobus