Witamy w Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym

Zaczarowany Gaj

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc!

Temat bezpiecznych wakacji rozgościł się w naszym przedszkolu już na dobre. Po spotkaniu z policjantami przyszedł czas na poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy i reagowania w nagłych wypadkach. Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę ratowników i poznane zasady przećwiczyć na swoich ukochanych Paluszakach. Podczas tych warsztatów towarzyszyła nam niezwykle interesująca książka „Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy”, która uwzględnia oficjalne zalecenia Europejskiej Rady Resuscytacji. Niezwykle ważne było też, odgrywanie scenek oraz trenowanie umiejętności dzwonienia pod numer alarmowy i dokładne opisywanie miejsca zdarzenia.

Read More

Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje!

Policjanci z brzeskiej komendy odwiedzili wczoraj nasze przedszkole. Podczas spotkania z mundurowymi przedszkolaki dowiedziały się m.in. o policyjnej służbie i wyposażeniu radiowozów. Stróże prawa w trakcie spotkania omawiali również zasady bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku.Podczas prelekcji informowano najmłodszych jak zachowywać się w trakcie zabaw w domu, na podwórku, jak również w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Policjanci poświęcili również uwagę tematowi zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. Rozmowa z przedszkolakami była również dobrą okazją do przypomnienia im o tym, że należy nosić odblaski, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Mali uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach, zadając wiele pytań. 

Read More

Zakończenie roku

Zakończenie roku

W dniu dzisiejszym jesteśmy ostatni dzień w przedszkolu przed wakacjami​. Aby uczcić ten wspaniały moment wyszliśmy na podwórko przedszkolne, aby zjeść śniadanie na powietrzu. Dzieci były bardzo zadowolone, tym bardziej, że pogoda rano jest piękna i upał nie doskwiera za bardzo. Przedwczoraj byliśmy w kinie na bajce pt  "W głowie się nie mieści".  Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy ekranowej bohaterki, która doświadczała emocji i trudności związanych z dorastaniem.  
Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałego odpoczynku i bezpiecznych wakacji oraz cudownych przygód!

Read More

Festyn (3)

 Festyn rodzinny w Publicznym
Przedszkolu nr 7 Integracyjnym w Brzegu  

           Festyn rodzinny na stałe zapisał się wśród imprez organizowanych w Publicznym
Przedszkolu  nr 7 Integracyjnym w Brzegu.  W tym roku szkolnym odbył się pod hasłem
„Rodzina, to najlepsze o czym można marzyć”.
W festynie  uczestniczyła  cała społeczność przedszkolna, rodziny naszych podopiecznych
oraz zaproszeni goście: Kierownik Wydziału Oświaty w Brzegu p. Elżbieta Ochmańska-
Jurkowska, p. Teresa Uruska z Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Prezes Caritas
p. Zdzisław Kozoświst
 
Najważniejszym punktem spotkania były występy  artystyczne dzieci, w których
każda grupa przedszkolna zaprezentowała  program artystyczny.
 
Pani Dyrektor Maria Kwarciak powitała wszystkich przybyłych gości  oraz
podziękowała wszystkim za  pomoc w przygotowaniu festynu rodzinnego. Po części
oficjalnej na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, tatuaże, kolorowe
warkoczyki, dmuchane zamki oraz coś pysznego: grochówka, kiełbaska, pajda chleba ze
smalcem i ogórkiem, pyszne ciasta( upieczone przez rodziców) popcorn i wata cukrowa.
Wspólnym zabawom towarzyszyły pokazy Straży Pożarnej oraz instruktaż
udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez Ratowników Medycznych.
 
Wszyscy  świetnie  się bawili  i  korzystali z przygotowanych atrakcji. Dziękujemy
rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu Festynu.        

Read More

Kochamy bajki

        KOCHAMY BAJKI        

Czytanie bajek  jest nieodzownym elementem rozwoju każdego dziecka, wpływa na jego uczucia, emocje, wyobraźnię, słownictwo, pobudza do działania i stanowi zaczątek w rozwoju kompetencji czytelniczych. Jest także punktem wyjścia do organizowania inscenizacji, teatrzyków , improwizacji. Dlatego tak dużo uwagi i czasu poświęcamy temu zagadnieniu: czytamy dzieciom podczas zajęć w przedszkolu, podczas relaksacji, czytamy w domu do poduszki, odwiedzamy bibliotekę by zachęcić dzieci do obcowania z książką. W bieżącym tygodniu realizując PLAN ROZWOJU OŚWIATY GMINY BRZEG-BRZESKIE PRZEDSZKOLA ,,JĘZYK OJCZYSTY”- nasze grupy  wysłuchała różnych bajek np. ,, Franklin pomaga pokonać tremę”. Bardzo pouczająca i mądra opowieść o współdziałaniu i przyjaźni, które zachęciła nas do wcielenia się w role jej bohaterów i wykonania książeczek. Rysując równocześnie z panią nauczyliśmy się wykonywać portrety ulubionych zwierzątek- bohaterów bajki.   

Read More