Witamy w Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym

Zaczarowany Gaj

SPRINTEM DO MARATONU

SPRINTEM DO MARATONU

Już po raz dziesiąty przedszkola z całej Polski będą miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu promującym zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych.

Rozpoczęta dziesięć lat temu inicjatywa „Sprintem do maratonu” stała się jednym z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych przez nauczycieli wydarzeń promujących aktywność fizyczną wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt ten nie tylko zachęca dzieci do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu, ale również kładzie nacisk na edukację zdrowotną, propagując ideę aktywnego trybu życia już od najmłodszych lat.

Read More

Bębny

Warsztaty bębniarskie

Read More

DZIEŃ FLAGI

DZIEŃ FLAGI

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić dzień flagi poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Jak co roku nasze przedszkolaki również obchodziły dzień flagi wykonując prace plastyczne oraz biorąc udział w zajęciach edukacyjnych.

Read More

Majowe Święta Narodowe

Majowe Święta Narodowe w przedszkolu 

30 kwietnia obchodziliśmy Majowe Święta Narodowe. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn "Mazurka Dąbrowskiego", wyrecytowaliśmy wiersz Czesława Janczarskiego "Barwy ojczyste". Znamy i szanujemy symbole narodowe. A od jutra... będziemy świętować w naszych małych ojczyznach z rodzicami. 

Read More

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Ziemia w naszych rękach 22 kwietnia obchodzimy bardzo ważne święto- Dzień Ziemi. Już od najmłodszych lat przedszkolaki uczą się segregacji śmieci, sprzątania po sobie, zasad  związanych z dbaniem o ziemię. Wiedzą, że to od nas wszystkich zależy dobro Ziemi i nasze. Już od dłuższego czasu przygotowywały się do tego dnia; uczyły się segregować śmieci, wykonywały plakaty i prace plastyczne, poznawały  ekologiczne zasady. W tym ważnym dniu spotkaliśmy się w sali, każda grupa zaprezentowała swój plakat, rozwiązywaliśmy zagadki, zaśpiewaliśmy piosenkę SOS dla Ziemi, dwoje dzieci zaprezentowało przygotowane wiersze o tematyce ekologicznej. Mamy nadzieję, ze zdobyta w przedszkolu wiedza zaowocuje w przyszłości dobrymi nawykami dotyczącymi dbania o przyrodę.  

Read More