Witamy w Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym

Zaczarowany Gaj

Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień  Języka Ojczystego

W środę 21 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące. Ten dzień przypomina o różnorodności językowej w świecie, a jednocześnie podkreśla jego wartość w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go dbamy o własną tożsamość narodową. Dlatego w tym dniu wspólnie zrobiliśmy występy, dla których inspiracją były wiersze polskich klasyków literatury dziecięcej -Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci we wszystkich grupach porozmawiały z paniami o tym, jak ważne jest dbanie o piękną polską wymowę. Po śniadaniu obejrzały przedstawienie „Na straganie” w wykonaniu pań z grupy IV oraz posłuchały piosenki „Kaczka Dziwaczka” w wykonaniu dzieci z grupy V. Młodsze dzieci przedstawiły „Spóźniony Słowik”, „Zosia Samosia”. Maluszki przedstawiły inscenizację „Warzywa”. Starszaki ćwiczyły wymowę recytując łamańce językowe. W tym dniu dużo rozmawiamy i cieszymy się tym, że mamy swój język.

Read More

Karnawał

Karnawał 2024

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 05.02. i 06.02.2024r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Read More

Jasełka

Przy wigilijnym stole.

22 grudnia  wspólnie z naszymi paniami zasiedliśmy do pięknie udekorowanych, nakrytych wigilijnymi potrawami stołów. Łamiąc się opłatkiem, życzyliśmy sobie dużo radości, zdrówka, wielu przyjaciół, wymarzonych prezentów i samych pomyślności . Wspólnie kolędowaliśmy, opowiadaliśmy o świątecznych przygotowaniach w naszych domach. Ubieranie choinki, pieczenie pierników, czy lepienie pierogów są  
bardzo ważne, ale najważniejsze jest spotkanie z bliskimi i wspólne świętowanie. 
Dzisiejszy dzień był  naprawdę był wyjątkowy, bawiliśmy się zgodnie, nie było kłótni o zabawki . ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SĄ MAGICZNE!

Read More

Dogoterapia 2

Dogoterapia 2

W czwartek 14 grudnia nasze przedszkole odwiedził piesek terapeutyczny Krzyś i Brawo wraz ze swoją opiekunką.
Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy przywitał się z Krzysiem i Brawo poprzez podanie łapy.
Pani prowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem.
Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psami, między innymi: wydawały im komendy, które Krzyś i Brawo wykonywały, karmiły i ukrywały przysmaki.
Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.

Read More

Mikołaj

Mikołaj

Wreszcie do nas przybył, długo oczekiwany gość- Mikołaj.
Był taki prawdziwy z długą brodą 
w wielkich butach z ogromnym workiem prezentów.
Przygotowaliśmy dla Niego piosenkę i zaśpiewaliśmy z całych sił.
Mikołaj obdarował nas pięknymi prezentami, które wszystkim się bardzo podobały.
Kochany jest ten Mikołaj.
Zapraszamy go na następny rok. 

Read More