Dzień pieroga

W ramach realizacji projektu z tradycja ku nowoczesności – poznajemy wielokulturowe dziedzictwo naszego regionu nasze przedszkolaki odwiedziły Koło Gospodyń  Wiejskich w Różynie. Panie gospodynie w pięknych ludowych strojach zaprosiły małych gości do wspólnego gotowania. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak powstaje ciasto na pierogi, oraz samodzielnie je wykonać: rozwałkować, uformować placuszki, nadziać przygotowanym farszem. Przekonały się ,że wcale nie jest łatwo ulepić pieroga. Dzięki zaangażowaniu i cierpliwości pań gospodyń każdemu dziecku udało się ulepić kilka pierogów. Wspólne  gotowanie przyniosło wiele radości paniom gospodyniom oraz dzieciom. Na zakończenie spotkania wszyscy zasiedli do nakrytego stołu i z apetytem zjedli wykonane pierogi.