Witamy w Publicznym Przedszkolu nr 7 Integracyjnym  w Brzegu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia, tym bardziej, że w naszym przedszkolu  dzieci z autyzmem są razem z nami.  Dzieci z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W  odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Dlatego od nas przedszkolaków zależy jak będą się one czuły wśród nas. Po raz kolejny ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w naszym przedszkolu 03.04.2024 roku. W tym dniu wyrażając solidarność z osobami autystycznymi nasze przedszkolaki wspólnie  z paniami przyłączyły się do ogólnopolskiego projektu, którego celem jest  zwiększenie świadomości i  wrażliwości społecznej na temat autyzmu. Na znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki  założyły ubrania w kolorze niebieskim – kolorze nadziei. Dzieci  obejrzały film  o autyzmie i  dowiedziały się czym charakteryzuje się osoba mająca autyzm oraz poznawały świat widziany oczyma autystyków. Następnie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną nazwiązującą do tematu dnia.